Rolex/USEF Show Jumping Ranking List

ST LO GRAND PRIX QUALIFIER

As of October 18, 2019
Week 2019-41
10/26/2018
CSI3* ST LO - ST LO, FRA
64
10/23/2018 - 10/28/2018
1.14
Placing Rider Horse Breed Round One Round Two Jump Off Time Prize Money
1 Edward Levy REBECA LS SF 0 0 40.93 $7,526.12
2 Felicie Bertrand SULTANE DES IBIS SLS 0 0 41.13 $6,020.90
3 Olivier Guillon VITOT DU CHATEAU SF 0 0 41.25 $4,515.67
4 Marc Dilasser INDIGO BLUE BIOLLEY SF 0 0 41.29 $3,010.45
5 Thomas Rousseau UDSON DE JAUZIF BWP 0 0 42.88 $2,107.31
6 Alexandra Francart VOLNAY DU BOISDEVILLE SF 0 0 43.03 $1,655.74
7 Swan Bourven VAKIRY DES SAULES SF 0 0 45.16 $1,204.18
8 Penelope Leprevost VANCOUVER DE LANLORE SF 0 0 49.04 $903.13
9 Guy Williams ROUGE DE RAVEL SF 0 4 42.57 $903.13
10 Jose Thiry CYRANO D'ORBRI 0 4 45.06 $752.61
11 Francois Xavier Boudant CIENTO SL 0 8 41.5 $752.61
12 Wout-Jan Van Der Schans D' ANGELO KSPN 0 8 42.17 $752.61
13 Markus Hauri AKILE TOP KWPN 0 8 48.64 $183.63
14 Hubert Pignolet NILANE D'ELLE Z SF 0 8 53.69 $183.63
15 Thomas Lambert UNIVERS DE CH'TI ZANG 0 11 56.21 $183.63
16 Willem Greve ZYPRIA S SF 1 $183.63
17 Annelies Vorsselmans WILANDRO 3 HOLST 1
18 Mathieu Billot UNIK D'ICK KWPN 1
19 Bruno Garez UNITED SUNHEUP SF 1
20 Rose Moss CARLOS F SF 1
21 Nicole Pavitt PARIS 16 KWPN 1
22 Patrice Delaveau URCOS DE KERGLENN HDC AES 4
23 Vanessa Martinez TORERO DU LOZON SF 4
23 Tony Cadet TOLEDE DE MESCAM SF 4
25 Koen Vereecke JATIVIA SF 4
26 Jean Francois Rondoux JAMEELATY BWP 4
27 Titouan Schumacher ATOME Z SF 4
28 Marie Hecart VAHINEE ZANG 4
29 Tony Hanquinquant TOURTERELLE D'ELLE SF 4
30 Jerome Hurel VEGAS DE LA FOLIE SF 4
31 Wilton Porter CULA LOU V 4
32 Julien Epaillard VIRTUOSE CHAMPEIX WESTPHALIA 4
33 Robert Breul UTWO D'ESQUELMES SF 4
34 Laurent Goffinet VALKYRIE CONDEENNE SF 4
35 Peter Moloney COMPELLING Z 4
36 Timothee Anciaume AUSTRALIA ZANG 4
37 Jean Le Monze UMANAK SCSL 5
38 Kevin Gauthier TWIST DE LA BUTTE SF 5
39 Olivier Martin ANDIAMO SEMILLY SF 5
40 Florian Angot SOPRANO DE GRANDRY 5
41 Pauline Charreau BALANDRO SF 6
42 Alexa Ferrer A VIE DU CALVAIRE 8
43 Clement Boulanger VOLUPTE DE LA JARTHE SBS 8
44 Lucas Porter DIAMONTE DARCO SF 8
45 Thibeau Spits BELLISSIMO Z SHBGB 8
46 Jonathan Chabrol CLINT EASTWOOD DE HUS ZANG 8
47 Carine Gagliani QUARCO DE KERAMBARS HOLST 8
48 Pierre Marie Friant TOP CLASS DU PLESSIS SBS 8
49 Aymeric De Ponnat ELIZE 8
50 Marlon Modolo Zanotelli ROCK'N ROLL SEMILLY SBS 8
51 Julien Anquetin ALONSO N SF 9
52 Cedric Le Goff TYPHON DE LA CENSE KWPN 9
53 Roger-Yves Bost CASTLE FORBES TALITHA SF 10
54 Axelle Lagoubie RUBELIA HANN 12
55 Alix Ragot COCO RICO SF 12
56 Alexandra Ledermann REQUIEM DE TALMA KWPN 12
57 Rutherford Latham UN DE PLUS DU CLOCHER SF 12
58 David Jobertie UN DIAMANT D'AZIF SF 13
59 Alexis Deroubaix SECRET DU PAYS D'AUGE SF 13
60 Jeroen Dubbeldam ROELOFSEN HORSE TRUC GIOIA VH NEERENBOSCH SF 13
61 Luca Coata CRANDESSA BWP 15
62 Dirk Demeersman JUSTICE VH REIGERSHOF KWPN 21
63 Sylvain Misraoui UZELIEN Ret
64 Hugo Breul UTAHMANO ALU SF Eli