Rolex/USEF Show Jumping Ranking List

ST LO GRAND PRIX QUALIFIER

As of October 11, 2019
Week 2019-40
10/27/2017
CSI3* ST LO - ST LO, FRA
58
10/24/2017 - 10/29/2017
1.00
Placing Rider Horse Breed Round One Round Two Jump Off Time Prize Money
1 Jerome Hurel OHM DE PONTHUAL KWPN 0 0 35.28 $6,524.75
2 Laurent Goffinet QUINETTE DU QUESNOY SF 0 0 35.87 $5,219.80
3 Michael G. Duffy LAPUCCINO 2 0 0 37.7 $3,914.85
4 Francois Xavier Boudant CIENTO ISH 0 0 38.54 $2,609.90
5 Wilton Porter DELINQUENT JX KSPN 0 0 39.01 $1,826.93
6 Skye Higgin USHUAIA DU THOT WARMBLOOD 0 0 43.66 $1,435.44
7 Mathieu Billot VENT DU SUD KERGLENN SF 0 4 35.08 $1,043.96
8 Rowan Willis BLUE MOVIE SF 0 4 35.88 $782.97
9 Wout-Jan Van Der Schans CAPETOWN AES 0 4 36.15 $718.24
10 Koen Vereecke JATIVIA 0 4 36.15 $718.24
11 Louise Saywell LADY LOU BWP 0 4 36.93 $652.47
12 Constant Van Paesschen CARLOW VD HELLE WESTF 0 4 37.99 $652.47
13 Jeroen Dubbeldam ROELOFSEN HORSE TRUC GIOIA VH NEERENBOSCH HOLST 0 4 39 $211.92
14 Robert Breul ARSOUILLE DU SEIGNEUR BWP 0 4 39.16 $211.92
15 Glenn Knoester ALPICOR SBS 0 4 39.19 $211.92
16 Berenger Oudin TIO DE L HUYNE 0 8 42.49
17 Edward Levy SIRIUS BLACK SF 0 13 51.66
18 Geoffroy De Coligny RAIMONDO DU PLESSIS SF 4
19 Timothee Anciaume ALMERIA Z SF 4
20 Patrice Delaveau HDC LEONTINE LEDIMAR Z ZANG 4
21 Ellen Whitaker ARENA UK WINSTON ZANG 4
22 Hugo Breul UTAHMANO ALU ISH 4
23 Evelyne Bussmann FLEURY D'AVELINE CH SF 4
24 Nicolas Delmotte ILEX VP 4
25 Kevin Gauthier TWIST DE LA BUTTE BWP 4
26 Amy Graham CALI DES BERGERIES SF 4
27 Thomas Rousseau GFE UP TO YOU SBS 4
28 Dirk Demeersman JUSTICE VH REIGERSHOF SF 4
29 Nicole Pavitt AREEB O.L. 4
30 Tony Hanquinquant TOURTERELLE D'ELLE WESTF 4
31 Willem Greve ZYPRIA S SF 4
32 Alexis Deroubaix TIMON D'AURE HOLST 5
33 Geoffroy Bouret SUNSHINE DE ROY 5
34 Guy Williams DALTON D'HOYO SF 6
35 Victor Bettendorf SORBIER BLANC SBS 8
36 Duarte Romao UTOPIE D'BONNEVILLE SF 8
37 Marc Dilasser INDIGO BLUE BIOLLEY SF 8
38 Kirstie Leightley THAIS D'LA VERRERIE BWP 8
39 Jonathan Chabrol FELTON DU MONT SF 8
40 Alexis Gautier SIROCO DE COQUERIE BWP 8
41 Luiz Felipe De Azevedo Filho CHACITO SF 8
42 Gerco Schroder GLOCK'S DOBELENSKY SA 8
43 Zoe Darnanville AMELON VD BOSRAND KWPN 8
44 Clement Boulanger VOLUPTE DE LA JARTHE SBS 8
45 Gilles Dunon FOU DE TOI VD KEIHOEVE SF 8
46 Gregory Rulquin RICKITCHA BWP 8
47 Rik Hemeryck BRETLING DU PARADIS Z SF 8
48 Bernard Briand Chevalier QADILLAC DU HEUP ZANG 9
49 Thomas Lambert TYCOON D'ARGENCES SF 12
50 Antonio Marinas Soto DIAMONDLOMA SF 12
51 Jeroen Zwartjes UDSON DE JAUZIF KWPN 12
52 Reynald Angot DULHAN DE LA ROQUE SF 12
53 Pierre Cimolai UPSILON DE LA LINIERE KWPN 13
54 Mathieu Lambert ULTIMO MALOUIN SELLE FRAN 16
55 Gregory Cottard PEPYT DES ELFS SF 20
56 Alexandra Ledermann REQUIEM DE TALMA SF Eli
57 Jean-Christophe De Grande BELANO VD WIJNHOEVE Z SF Ret
57 Emile Karim Fares CAPTAIN Z ZANG Ret