The 2020 Annual Meeting Registration is now open.


Rolex/USEF Show Jumping Ranking List

SOPOT GRAND PRIX

As of December 13, 2019
Week 2019-49
6/14/2019
CSIO5* SOPOT - SOPOT, POL
50
6/13/2019 - 6/16/2019
6.15
Placing Rider Horse Breed Round One Round Two Jump Off Time Prize Money
1 Daniel Deusser JASMIEN VD BISSCHOP SF 0 0 42.87 $38,062.88
2 Kristaps Neretnieks MOON RAY BWP 0 0 44.03 $30,450.31
3 Kevin Jochems CRISTELLO 2 WESTF 0 0 45.02 $22,837.73
4 Jens Van Grunsven CIKA KWPN 0 0 45.61 $15,225.15
5 Peter Moloney ORNELLAIA 0 0 46.14 $10,657.61
6 James Wilson IMAGINE DE MUZE HOLST 0 0 46.22 $8,373.83
7 Patrick Stuhlmeyer VARIHOKA DU TEMPLE BWP 0 0 47.87 $6,090.06
8 Gudrun Patteet SEA COAST PEBBLES Z SF 0 4 43.87 $4,567.55
9 Roger-Yves Bost VINO D'ESPINET 0 4 44.19 $4,567.55
10 Bertram Allen HARLEY VD BISSCHOP SF 0 4 44.49 $3,806.28
11 Annika Axelsson W DIVA ROSA MFS BWP 0 4 46.15 $3,806.28
12 Faye Schoch QUINCY W HANOVERIAN 0 4 46.89 $3,806.28
13 Olivier Robert TEMPO DE PABAN MECKL 0 8 44.99 $159.29
14 Alexis Deroubaix TIMON D'AURE AA 1
15 Willem Greve ZYPRIA S 1
16 Arthur Gustavo Da Silva INONSTOP VT VOORHOF HOLST 1
17 Luiz Felipe De Azevedo Filho HERMES VAN DE VROMBAUTSHO 2
18 Felipe Amaral GERMANICO T BWP 4
19 Jan Bobik CHACCO AMICOR 4
20 Niels Bruynseels JENSON VAN'T MEULENHOF OS 4
21 Hege Tidemandsen CARVIS 4
22 Shane Sweetnam INDRA VD OUDE HEIHOEF 4
23 Simon Delestre UCCELLO DE WILL BWP 4
24 Victoria Gulliksen PAPA ROACH SF 4
25 Doron Kuipers CHARLEY HANN 4
26 Krzyszlof Ludwiczak NORDWIND HOLST 5
27 Gerrit Nieberg CONTAGIO HOLST 5
28 Yves Vanderhasselt JEUNESSE HOLST 5
29 Karina Johannpeter CASPER 150 BWP 6
30 Marianne Schindele ACOUSTIK SOLO DU BALOUBET OLDBG 8
31 Paul O'Shea IMERALD VAN'T VOORHOF SBS 8
32 Wojciech Wojcianiec NACCORD MELLONI BWP 8
33 Yuri Mansur Guerios CARLSON KWPN 8
34 Bart Bles ISRAEL VD DENNEHOEVE HANN 8
35 Massimo Grossato LAZZARO DELLE SCHIAVE BWP 9
36 Andre Thieme ARETINO 13 SI 9
37 You Zhang CAESAR HOLST 9
38 Matthias Raisch QUANTUS 12 ESHB 10
39 Billy Twomey CHAT BOTTE E.D WESTF 10
40 Marc Dilasser ARIOTO ZANG 12
41 Joerne Sprehe STAKKI'S JUMPER 12
42 Andrzej Oplatek STAKKATAN HSH 13
43 Pedro Junqueira Muylaert C'EST DORIJKE OS 17
44 Pieter Devos FLASH 17
45 Rodrigo Carrasco ACAPULCO FZ 17
46 Egor Shchibrik CHIARA 23
47 Natalia Czernik EVERDI WESTF 28
48 Radoslaw Zalewski ILATINA Ret
48 Roland Englbrecht MEVISTO'S CORWINNI BWP Ret
50 Francois Mathy, Jr UNO DE LA ROQUE SLOVEN, WB Eli