The USEF office will be closed Thursday, April 18, 2019 from Noon EST until 1:30 pm EST for an all staff meeting.


Rolex/USEF Show Jumping Ranking List

SEVILLA GRAND PRIX

As of April 12, 2019
Week 2019-14
4/7/2019
CSI2* SEVILLA - SEVILLA, ESP
65
4/4/2019 - 4/7/2019
1.00
Placing Rider Horse Breed Round One Round Two Jump Off Time Prize Money
1 Laura Renwick DUBLIN V 0 0 32.33 $7,127.00
2 Laura Renwick ARKUGA KWPN 0 0 33.5 $5,701.60
3 Tim Prouve ORSON DES HAYETTES 0 0 33.95 $4,276.20
4 Greg Patrick Broderick HYBERNIA SF 0 0 34.33 $2,850.80
5 Francisco de asis Arango Lasaosa DESDECASA TRESOR DE LAUME ISH 0 0 36.97 $1,995.56
6 Alejandro Entrecanales Marsans UBILA DU MURGER 0 0 37.16 $1,567.94
7 Joseph Stockdale DON DIEGO DE PLATA SF 0 0 39.4 $1,140.32
8 Charlotte Bettendorf HOPE STREET SBS 0 4 33.76 $855.24
9 William Funnell BILLY DIAMO HOLSTEINER 0 4 36.44 $855.24
10 Tim Prouve LUGANO VAN'T STEEN PUTJE 0 8 38.23 $712.70
11 Ignacio Astolfi Lopez DILLAN M 1 $712.70
12 Felipe Ramos Guinato ULAHOP BOY 1 $712.70
13 Deborah Jackson EBALIA SF 1 $22.80
14 Jose Gonzalez Pastor LUBRICAN DE WESTFALIA KWPN 2 $22.80
15 Dan Kremer E-CONTEFINO-A.C. CDE 4 $22.80
16 Gonzalo Busca Roca INVICTUS 4 $22.80
17 William Funnell BILLY MCCAIN OS 4 $22.80
18 Michael Pender HHS FORTUNE AES 4
18 Charlotte Bettendorf RAIA D'HELBY 4
20 Laura Roquet Puignero RICHIE Z SF 4
21 Jesus Torres ORPHEE DU BRECHE 4
22 Michel Hecart ALIBI DE LA ROQUE SF 4
23 Greg Patrick Broderick LACKAMORE STORM 4
24 Felipe Ramos Guinato CORNET STAR 4
25 Joao Chuva ANTONIO OLDBG 5
26 Patricia Miret VOICE DE CHENAIE KWPN 5
27 Paloma Jimenez Carmona Gonzalez SHERIE STAR SF 5
28 Ines Hernandez Yanguas DEVOTION SF 5
29 Luis Sabino Goncalves BILOBA DES CHAINES KWPN 5
30 Armando Trapote JET RUN SF 5
31 Natalia Czernik EVERDI 5
32 Gilles Terrassier INDAGO 5
33 Joao Chuva HHS WASHINGTON BWP 5
34 Carlos Lange Fraile JEROME V/D MEREYT ISH 6
35 Adeline Hecart VENDETTA DE LA ROQUE 8
36 Gonzalo Busca Roca USIKA AA 8
37 Alex Codina Leria EDWING SF 8
38 Cayetano Martinez de Irujo DITO 8
39 Ignacio Astolfi Lopez EASO J 9
40 Simon Prouve GLORIA V/H KAPELHOF 9
41 Simon Prouve KAMIRA PROVA 9
42 Laura Roquet Puignero JB 9
43 Manuel Fernandez-Saro ADMIRAL 9
44 Joao Pedro Gomes ASHES AND SNOW 9
45 Nerea Garaygordobil Marrero DATINA SF 10
46 Juan Carlos Cuenca Montes TORILIS D'ARIEL KWPN 10
47 Juan Jose Gomez Barba FRAPPANT SF 10
48 Bert Prouve JADIDA PROVA 12
49 Dan Kremer CHAPLIN 92 BWP 13
50 Armando Trapote CONTHARGOS ROUGE HANN 13
51 Lucy Townley BILLY ANGELETTE 13
52 Diego Porres Solis CENTRO 5 14
53 Borja Bidon Daurella QUICK DE GLANVILLE WESTF 17
54 Jane Annett CHACCO GOLD SF 17
55 Pablo Marquez Galobardes DANTINO DEL CASTANAR OLDBG 18
56 Jacobo Ussia De Garay VICOMTE DE LA COUR Ret
56 Natalia Czernik ABIGEJ SF Ret
56 Sergio Alvarez-Moya ASTRALE DE LAUNAY Ret
56 Michael Pender CASANOVA VAN OVERIS Z Ret
56 Michel Hecart ASTUCE DE LA ROQUE ZANG Ret
56 Jane Annett BILLY DU MONTOIS Ret
56 Joseph Stockdale GUNNER Ret
56 Adeline Hecart QUESTION D'ORVAL BWP Ret
64 Marta Cobo Moreno CASADO DE VAL SF Eli
64 Luis Sabino Goncalves DOM MISTEUR S Eli