The 2020 Annual Meeting Registration is now open. Learn More


Rolex/USEF Show Jumping Ranking List

SAMORIN GRAND PRIX QUALIFIER

As of December 06, 2019
Week 2019-48
10/25/2019
CSI4* SAMORIN - SAMORIN, SVK
54
10/24/2019 - 10/27/2019
1.90
Placing Rider Horse Breed Round One Round Two Jump Off Time Prize Money
1 Jeroen Dubbeldam OAK GROVE'S CARLYLE AES 0 0 37.8 $19,003.43
2 Ann Carton-Grootjans KAI LICHA DE CARMEL HOLST 0 0 37.98 $11,517.23
3 Marco Kutscher BOECKMANNS LORD PEZI JUNIOR BWP 0 0 38.18 $8,637.92
4 Jose Maria Larocca (Jr) FINN LENTE OLDBG 0 0 38.3 $4,606.89
4 Paul Estermann LORD PEPSI KWPN 0 0 38.3 $4,606.89
6 Paris Sellon CASSANDRA OLDBG 0 0 38.36 $2,591.37
7 Antonio Maria Garofalo CONQUESTADOR 0 0 38.69 $1,727.58
8 Giuseppe Rolli BALISTO Z KWPN 0 0 38.72 $1,439.65
9 Werner Muff JAZOE VAN 'T STEENPAAL ZANG 0 0 38.84 $1,151.72
10 Wilm Vermeir DM JACQMOTTE BWP 0 0 38.97 $1,151.72
11 Gerco Schroder DAVINO Q SBS 0 0 39.73 $575.86
12 Silvia Bazzani CASTRO W KWPN 0 0 41.51 $575.86
13 Filippo Marco Bologni SEDIK MILANO QUILAZIO HOLST 0 0 42.18 $285.08
14 Riccardo Pisani CRISTO 28 HOLST 0 4 38.68 $285.08
15 Chloe D. Reid LUIS P HANN 0 4 39.18
16 Annelies Vorsselmans WILANDRO 3 DEUTSCHES 0 4 39.29
17 Edward Doyle Jr BILLY GUILDER KWPN 0 8 41.71
18 Katharina Rhomberg CARELESS AES 0 12 36.7
19 Jessica Springsteen DON JUAN VAN DE DONKHOEVE SWB 0 12 59.07
20 Angelica Augustsson Zanotelli NINTENDER STAR SBS 4
21 Matias Alvaro TEMPO DES BRIERES ISH 4
22 Leonie Peeters TINKOUCHA HERO Z SF 4
23 Bianca Babanitz GAME DK Z 4
24 Gudrun Patteet SEA COAST VALDELAMADRE CLOONEY 4
25 Przemyslaw Konopacki DUKE CDE 4
26 Barbara Schnieper AXELLE M Z KWPN 4
27 Christian Rhomberg CORNETTA 13 ZANG 4
28 Alberto Zorzi CINSEY BAVAR 4
29 Wilton Porter CALETTO CABANA HANN 4
30 Marcel Marschall CALANDRA HOLST 4
31 Michael Eichler COLOUR LINE 2 KWPN 4
32 Maksymilian Wechta CELTIA II HOLST 8
33 Vince Jarmy QUIROSA PZHK 8
34 Jan Cigan Jr DERBY HOLST WB 8
35 Christoph Nothegger TWILIGHT 2 8
36 Cian O'Connor IRENICE HORTA OLDENBURGE 8
37 Lucas Porter C HUNTER BWP 8
38 Felix Hassmann SIG CHACCINUS BELGIAN WA 8
39 Emanuele Gaudiano CHALOU OS 8
40 Niklaus Rutschi CLEARWATER OS 8
41 Samuel Hutton ARAMIS 573 HOLST 8
42 Matteo Zamana EVITASON VAN'T PARADIJS HOLST 8
43 Radoslaw Zalewski ILATINA 8
44 Gerfried Puck BINGO DU PARC BWP 8
45 Alice Janout QUICK SHINE 8
46 Abdel Said ARPEGE DU RU KWPN 12
47 Luigi Polesello UCIANO DE LA BOTTE 12
48 Ondrej Zvara QUIMERO M SF 12
49 Sameh El Dahan CHANEL XXV CZEWB 16
50 Shady Samir CHARDONNAY HOLST 20
51 Anna Markel CASCARO 2 22
52 Matias Larocca VANGOTH DES BESNARDS HOLST Ret
52 Michal Kazmierczak WILANDER SF Ret
52 Natalia Czernik DUKE G ESHB Ret