US Equestrian offices will be closed Monday, October 14, 2019 in observance of Columbus Day.


Rolex/USEF Show Jumping Ranking List

SAMORIN GRAND PRIX

As of October 11, 2019
Week 2019-40
11/11/2018
CSI4* SAMORIN - SAMORIN, SVK
49
11/9/2018 - 11/11/2018
2.27
Placing Rider Horse Breed Round One Round Two Jump Off Time Prize Money
1 Jaroslaw Skrzyczynski CHACCLANA OS 0 0 38.23 $36,598.64
2 Dominique Hendrickx KANNABIS VAN DE BUCXTALE OS 0 0 38.38 $22,180.99
3 Katharina Offel JK HORSETRUCKS LEASURE Z BWP 0 0 48.45 $16,635.74
4 Wilm Vermeir DM JACQMOTTE ZANG 0 4 36.84 $11,090.49
5 Max Kuhner VANCOUVER DREAMS SBS 0 4 37.4 $6,654.29
6 Paris Sellon NATHAN DETROIT 0 4 46.14 $4,990.72
7 Enrique Gonzalez CHACNA HANOVERIAN 0 8 47.32 $3,327.14
8 Sanne Thijssen BULAVSCO HANN 4 $2,772.62
9 Marcel Marschall FENIA VAN KLAPSCHEUT KWPN 4 $2,218.09
10 Marco Kutscher BOECKMANNS LORD PEZI JUNIOR 4 $2,218.09
11 Bronislav Chudyba LESTER IX OLDBG 4 $1,109.04
12 Evelina Tovek MILL'S SHERIDAN OLDBG 4 $1,109.04
13 Joerne Sprehe STAKKI'S JUMPER SWB 4 $541.88
14 Meredith Michaels-Beerbaum CALLE 67 HSH 4
15 Wilton Porter CALETTO CABANA WESTF 4
16 Krzyszlof Ludwiczak NORDWIND HOLST 4
17 Edwin Smits DANDIEGO B Z HOLST 4
18 Giuseppe Rolli BALISTO Z ZANG 4
19 Abdel Said VENISE DU REVERDY ZANG 4
20 Martin Fuchs CHICA B Z SF 4
21 Pius Schwizer BALOU RUBIN R ZANG 8
22 Felix Hassmann BALZACI OS 8
23 Kevin Jochems EDGARRENTO WESTF 8
24 Torben Kohlbrandt MACAO KWPN 8
25 Lucas Porter C HUNTER 8
26 William Whitaker UTAMARO D'ECAUSSINES ZANG 8
27 Michael G. Duffy CHAPPO CHEY SBS 8
28 Zuzana Zelinkova CALERI II WESTF 8
29 Henrik Von Eckermann PETER PAN HOLST 8
30 Pal Flam ABRISCO V 8
31 Margrethe Hartmann LUGANO KWPN 8
32 Anna Markel CASCARO 2 8
33 Niklaus Rutschi PIPILOTTA HOLST 12
34 Maksymilian Wechta NUMBER ONE 28 CH 12
35 Jeroen Dubbeldam ROELOFSEN HORSE TRUC ELDORADO S HOLST 12
36 Pia-Luise Aufrecht CHARMEUR 436 KWPN 12
37 Julia Houtzager-Kayser ELKE-MARIA M ZANG 12
38 Sameh El Dahan SUMA'S ZORRO KWPN 16
39 Giulia Levi VAN DUTCH AES 20
40 Eugenio Grimaldi MINERVA G.I.H. Z ZANG Ret
40 Luigi Polesello PANAMA TAME Ret
40 Gianni Govoni ANTONIO SF Ret
40 Andrzej Oplatek STAKKATAN KWPN Ret
40 Annika Axelsson W DIVA ROSA MFS OS Ret
40 Werner Muff POLLENDR HANOVERIAN Ret
40 Jan Bobik CHACCO AMICOR RHEIN Ret
40 Simone Coata DARDONGE OS Ret
40 Gerfried Puck BIONDA 3 KWPN Ret
49 Emanuele Gaudiano CASPAR 232 KWPN Eli