Rolex/USEF Show Jumping Ranking List

SAMORIN GRAND PRIX

As of October 18, 2019
Week 2019-41
11/11/2018
CSI2* SAMORIN - SAMORIN, SVK
62
11/9/2018 - 11/11/2018
1.00
Placing Rider Horse Breed Round One Round Two Jump Off Time Prize Money
1 Felix Hassmann CARLA SI 0 0 37.73 $9,815.27
2 Marcel Marschall CASSIUS VD SMIS OLDBG 0 0 39.16 $5,948.64
3 Edwin Smits FAREZZO SBS 0 0 40.03 $4,461.48
4 Jan Distel SIEC ANNA JO 0 0 40.41 $2,974.32
5 Kevin Jochems FAMOUS H OS 0 0 40.95 $1,784.59
6 Niklaus Rutschi FANDILOT D KWPN 0 0 41.16 $1,338.44
7 Joerne Sprehe CHEPETTA 3 0 0 41.38 $892.29
8 Wilm Vermeir KIGALI VD BISSCHOP 0 0 41.67 $743.58
9 Krzyszlof Ludwiczak SANDRA BLUE 0 0 42.31 $594.86
10 Werner Muff DAIMLER 0 0 42.79 $594.86
11 Linda Heed DECURIO KWPN 0 0 46.84 $297.43
12 Janika Sprunger LITTLE MAGIC D'ASSCHAUT 0 4 50.69 $297.43
13 Pius Schwizer GRAND COOPER 0 8 39.49 $120.41
14 Alfred Stoger CARANJO Z 0 8 51.88 $120.41
15 Emanuele Gaudiano KINGSTON VAN HET EIKENHOF ZANG 0 Eli $120.41
16 Nicola Pohl DIEGO 1 $120.41
17 Gerfried Puck CASCADE Z KWPN 1
18 Evelina Tovek DALILA DE LA POMME 1
19 Bronislav Chudyba ZAPRIA SBS 4
20 Igor Sulek WAVO ARAMIS HOLST 4
21 Luigi Polesello FIESTA VAN HET STEENTJE SVK WB 4
22 Max Kuhner ELECTRIC TOUCH BWP 4
23 Luigi Del Prete CHONNY ZANG 4
24 Sanne Thijssen BACARDI 4
25 Natalia Czernik QUASI DE KERGANE KWPN 4
26 Jaroslaw Skrzyczynski ARCADIUS 6 SF 4
27 Omer Karaevli DAYDREAM HOLST 4
28 Pal Flam ELISABETH KWPN 4
29 Andrzej Oplatek CONMINA BLUE PS 4
30 Martin Fuchs FABERLYS 5
31 Carmen Christiaansen ZANTA Z 5
32 Meredith Michaels-Beerbaum DAISY 5
33 Zascha Nygaard Andreasen LOCADEUR KWPN 5
34 Florence Schwizer-Seydoux CINA DONNA AWR 5
35 Gianni Govoni COUPE DU ROUET 5
36 Giulia Levi VISCHNA 5
37 Balasz Horvath LAGUILOT Z 6
38 Zuzana Zelinkova LINT 6
39 Josefina Goess Saurau CASSIJO 2 8
40 Wilton Porter DELINQUENT JX 8
41 Sameh El Dahan MISS G TRACY WARMBLOOD 8
42 Henrik Von Eckermann FIRST ONE 8
43 Sara Vingralkova KAS - SINI DC 8
44 Michal Zak FLORIS 8
45 Dominique Hendrickx ULTIME DU CLOS KWPN 8
46 Jan Cigan Jr DERBY 9
47 Iza Vele WESTERN BOY 9
48 Margrethe Hartmann FIGHTER DHH ISH 9
49 Eugenio Grimaldi KIMANO VAN DE NOORDHEUVEL 10
50 William Whitaker JUNIOR VAN HET HULST 12
51 Stefano Coata IMPERO DELLE SCHIAVE BWP 13
52 Mario Monteleone CATIER-BOSHOEVE SI 13
53 Mariann Hugyecz ROLFS ROYCE 16
54 Msciwoj Kiecon GIRALDO L HOLST 17
55 Dominika Gaalova CARDINAL M 24
56 Matteo Del Prete ATHINA Ret
56 Maksymilian Wechta FIBONACCI S AES Ret
56 Abdel Said GIMONDI CKV Ret
56 Isabel Starke EFFE Ret
56 Jan Bobik CHACCO AMICOR ZM Ret
61 Sally Carina Zwiener CINDY CRAWFORD OS Eli
61 Alessandro Fontana CORPHINA Eli