The 2020 Annual Meeting Registration is now open.


Rolex/USEF Show Jumping Ranking List

ROESER NATIONS CUP AS INDIVIDUALS

As of December 13, 2019
Week 2019-49
6/30/2017
CSIO3* ROESER - ROESER, LUX
52
6/29/2017 - 7/2/2017
1.66
Placing Rider Horse Breed Round One Round Two Jump Off Time Prize Money
1 Samy Colman SIMARA ALIA SF 0 0
1 Wilm Vermeir I Q VH STEENTJE SF 0 0
1 Abdullah Mohd Al Marri SAMA DUBAI FBH BWP 0 0
1 Rikke Haastrup CHARLESTON K HANN 0 0
1 Diego Perez-Bilbao HH BEST BUY HOLST 0 0
1 Philipp Zuger CASANOVA F Z HOLST 0 0
1 Catherine Van Roosbroeck GAUTCHO DA QUINTA ZANG 0 0
1 Krzyszlof Ludwiczak NORDWIND BWP 0 0
9 Marcel Ewen EXCENEL V HOLST 0 1
10 Martine Myhrer Dyngeland DOUGLAS HILL BWP 1 1
11 Steve Guerdat ULYSSE DES FORETS ISH 0 4
11 Mohommed Ghanem Al Hajri POUR LE POUSSAGE SF 4 0
11 Christian Weier GLOBAL WESTF 0 4
11 Charlotte Bettendorf QUELTIS BWP 4 0
15 Majid Bin Abdullah Al Qassimi CELTION SF 5 1
15 Dominique Hendrickx BACARDI LES HAUTS KWPN 0 6
17 William Whitaker UTAMARO D'ECAUSSINES SBS 4 4
17 Rolf Moormann SAMBA DE JANEIRO 3 SBS 4 4
17 Michael Whitaker JB'S HOT STUFF HANN 4 4
17 Nicola Philippaerts HARLEY VD BISSCHOP AES 8 0
17 Felix Koller CAPTAIN FUTURE 3 BWP 0 8
17 Edwin Smits ROUGE PIERREVILLE WESTF 4 4
23 Julio Arias LENNOX LUIS SF 0 9
23 John Whitaker CASSINIS CHAPLIN SA 8 1
25 Laszlo Gombos BUKFENC HOLST 5 5
26 Marianne Schindele TANGO D'ECRY HSH 8 4
26 Alvaro Diaz Garcia BACENTUS SF 11 1
28 Robert Smith ILTON OS 4 9
28 Martina Meroni ESQYDO 4 9
30 Line Karlsen Raaholt CLOONEY II BWP 8 8
30 Marcel Marschall UTOPIA 48 HOLST 8 8
30 Laszlo Toth ISTI 8 8
30 Soren Moeller Rohde VELERNE ASK HSH 8 8
30 Harm Lahde OAK GROVE'S HEARTFELT HOLST 8 8
30 Marie Longem ALGORHYTHEM SBS 8 8
30 Wojciech Wojcianiec NACCORD MELLONI KWPN 4 12
30 Leina Benkhraba ORCCHIS COURCELLE KWPN 8 8
38 Roland Englbrecht CHAMBERY SF 9 9
39 Jan Bobik CHACCO AMICOR KWPN 12 8
39 Victor Bettendorf SORBIER BLANC OS 12 8
41 Abdullah Humaid Al-Muhairi CHA CHA CHA 7 SF 5 16
42 Christoph Obernauer KLEONS ABSINTH 2 OLDBG 20 4
42 Jamie Wingrave QUIROSA OLDBG 12 12
42 Angelique Rusen CARLSON 86 HOLST WB 12 12
42 Luis Fernandez Gil Fournier ESPINOSA BAD-WU 8 16
42 Andreas Schou HAZEL BS 12 12
47 Msciwoj Kiecon ALOUBET KV DWB 12 17
48 Margrethe Hartmann LUGANO ZANG 16 16
49 Karina Leichle SIRE D'ISIGNY 17 17
49 Gyula Szuhai DRUID HH Z SF 17 17
51 Abdeslam Bennani Smires CANCELARA ZANG 32 32
52 Abdelkebir Ouaddar SAPHIR DU TALUS HOLST Eli