Rolex/USEF Show Jumping Ranking List

RIESENBECK GRAND PRIX

As of October 18, 2019
Week 2019-41
10/1/2017
CSI2* RIESENBECK - RIESENBECK, GER
64
9/28/2017 - 10/1/2017
1.00
Placing Rider Horse Breed Round One Round Two Jump Off Time Prize Money
1 Ludger Beerbaum COOL DOWN 7 HOLST 0 0 34.57 $6,524.75
2 Daniel Engbers SALITOS 8 OLDBG 0 0 34.76 $5,219.80
3 Christian Kukuk CORDESS 2 OLDENBURG 0 0 35.18 $3,914.85
4 Tobias Meyer CARL KWPN 0 0 35.51 $2,609.90
5 Michael G. Duffy LAPUCCINO 2 0 0 35.83 $1,826.93
6 Philipp Weishaupt CHE FANTASTICA ISH 0 0 36.31 $1,435.44
7 Hendrik Sosath LADY LORDANA OLDBG 0 0 36.44 $1,043.96
8 Lea Steinbruchel CARAMBA 70 OLDBG 0 0 36.79 $782.97
9 Markus Brinkmann PIKEUR QUICK FIRE OLDBG 0 0 38.06 $782.97
10 Meredith Michaels-Beerbaum DAISY HOLST 0 0 41.44 $652.47
11 Richard Vogel SOLITAER 41 KWPN 0 4 35.43 $652.47
12 Kathrin Stolmeijer LILLY FEE 2 HANN 0 4 36.6 $652.47
13 Max Haunhorst CRUEGER OLDBG 0 4 37.3 $125.27
14 Toni Hassmann BIEN AIMEE DE LA LIONNE OS 0 4 38.73 $125.27
15 Hans-Thorben Ruder COMPAGNON 9 WESTF 0 4 39.15 $125.27
16 Patrick Doller CHIC CHERAA OLDBG 1 $125.27
17 Holger Wenz CONNER SWB 1
18 Henrik Griese COSIMA G WESTF 1
19 Annelies Vorsselmans DIESEL 1
20 Luciana Diniz CAMARGO 2 KWPN 1
21 Philipp Schober ZANDIGO T S HANN 4
22 Dirk Ahlmann B LIVIA KWPN 4
23 Emanuele Camilli EMPERIO VAN'T ROOSAKKER 4
24 Jeroen Dubbeldam ROELOFSEN HORSE TRUC GIOIA VH NEERENBOSCH BWP 4
25 Tadayoshi Hayashi CORANA'S M & M BWP 4
26 Lars Nieberg FOSTER 39 KWPN 4
27 Ben Schroder GLOCK'S CHAMPIONS LUDWIG 4
28 Johannes Ehning C-JAY 3 4
29 Gerco Schroder GLOCK'S DOBELENSKY HOLST 4
30 Markus Renzel STELLA 981 KWPN 4
31 Hendrik-Jan Schuttert BALBOA HS 4
32 Jens Baackmann CARMEN 255 KWPN 4
33 Ben Asselin COOL FEELING WESTF 4
34 Kendra Claricia Brinkop CORDYNOX RHEIN 4
35 Frederick Troschke SAM S WESTF 4
36 Katja Van Ginkel PEPE 274 WESTF 4
37 Wilton Porter DELINQUENT JX OLDBG 4
38 Marco Kutscher CHACCORINA WARMBLOOD 4
39 Tim Rieskamp Godeking ALMA Z WESTF 5
40 Zascha Nygaard Andreasen CHAMEUR 137 OLDENBURG 5
41 Vanessa Borgmann CASPAR IV WESTPHALIA 8
42 Maurice Tebbel CAMILLA PJ WESTF 8
43 Sjaak Sleiderink IVAN R HANN 8
44 Thomas Holz CAN DO LIGHT BWP 8
45 Lennert Hauschild CAIVANO 3 WESTF 8
46 Michael Cristofoletti CHIKERIA OS 8
47 Sven Heitkemper CLEMENS 45 HOLST 8
48 Andrea Hoppe SLANELOUGH ULTIMATUM HOLST 8
49 Karl Brocks CLINTON VII AES 9
50 Kazuteru Kitai LUCKY BOY 231 OLDBG 9
51 Valeriya Sokolova LU LU 11 WESTF 9
52 Joachim Heyer NOGADISHU HOLST 9
53 Marten Witt QUERRY 3 9
54 Sarah Nagel Tornau BAQUERO 6 HOLST 12
55 Gerrit Nieberg CONTAGIO WESTF 12
56 Vanessa Mannix CAROLIEN VH SCHEEFKASTEEL HOLST 25
57 Jessica Toelstang QUARTEL DU MAZES BWP Eli
57 Carola Wegener CASPAR BLUE SF Eli
57 Janina Dinauer CONTENDA OLDBG Eli
60 Stefan Engbers TEMPO ROYAL HOLST Ret
60 Cedric Wolf DUTCH APPLE Ret
60 Karin Ernsting MACAO KWPN Ret
60 Willem Greve ZYPRIA S Ret
60 Jana Wargers AFRAH 4 HOLST Ret