Rolex/USEF Show Jumping Ranking List

QUEEN'S CUP-SEGURA VIUDAS TROPHY

As of November 22, 2019
Week 2019-46
10/5/2019
CSIO5* BARCELONA - BARCELONA, ESP
53
10/3/2019 - 10/6/2019
4.43
Placing Rider Horse Breed Round One Round Two Jump Off Time Prize Money
1 Darragh Kenny SWEET TRICIA HOLST 0 0 37.11 $20,696.80
2 Henrik Von Eckermann FANCY ME KWPN 0 0 39.21 $12,543.52
3 Luciana Diniz FIT FOR FUN 13 HANN 0 0 39.26 $9,407.64
4 Nicolas Delmotte URVOSO DU ROCH HANN 0 0 39.34 $6,271.76
5 Bart Bles GIN D SF 0 0 40.02 $3,763.05
6 Jerome Guery GARFIELD DE TIJI DES TEMP BWP 0 0 40.19 $2,822.29
7 Holly Smith DENVER BWP 0 0 40.33 $1,881.52
8 Laura Klaphake BANTOU BALOU 0 0 40.35 $1,567.94
9 Rodrigo Giesteira Almeida GB CELINE OLDBG 1 0 40.4 $1,254.35
10 Niels Bruynseels UTAMARO D'ECAUSSINES 0 0 41.67 $1,254.35
11 Eiken Sato SAPHYR DES LACS SBS 0 4 40.04 $627.17
12 Marcus Ehning FUNKY FRED SF 0 4 43.72 $627.17
13 Francisco Pasquel MANZANO WESTF 1 5 46.06 $342.09
14 Marlon Modolo Zanotelli DIESEL GP DU BOIS MADAME BWP 0 8 42.84 $342.09
15 Laura Kraut BERDENN DE KERGANE SBS 1
16 Willem Greve FORMIDABLE 4
17 Daniel Deusser KIANA VAN HET HERDERSHOF KWPN 4
18 Alberto Marquez Galobardes ALDO DU MANOIR 4
19 Mathieu Billot LORD DE MUZE SF 4
20 Paola Amilibia CHAC BALOU N 4
21 Sameh El Dahan WKD AIMEZ MOI OLDBG 4
22 Eric Van Der Vleuten DJOOST AGAIN ISH 4
23 Martin Fuchs CHICA B Z KWPN 4
24 Koki Saito CHACONETA ZANG 4
25 Abdel Said ARPEGE DU RU 4
26 Gregory Wathelet PICOBELLO FULL HOUSE TER LINDEN Z 4
27 Gerardo Menendez Mieres CASSINO DC ZANG 4
28 Penelope Leprevost VARENNES DU BREUIL 4
29 Stephanie Holmen CUTE S (SWB) SF 4
30 Primitivo Nieves VENUS DE THURIN SWB 4
31 Arthur Gustavo Da Silva INONSTOP VT VOORHOF SF 4
32 Pieter Devos JUST ME D 4
33 Leticia Riva Gil ESPERENZA D'ESQUELMES 6
34 Ellen Whitaker JACK VAN'T KATTENHEYE SBS 8
35 Chloe D. Reid SOUPER SHUTTLE BWP 8
36 Evelina Tovek WINNETOU DE LA HAMENTE Z 8
37 Daisuke Fukushima CONBLUE ZANG 8
38 Eduardo Alvarez Aznar LEGEND 8
39 Emily Moffitt TIPSY DU TERRAL 9
40 Carolina Aresu Garcia Obregon VALMONT DE VIZY SF 9
41 Carlos Catalan Casanovas SANDANO 2 9
42 Paolo Paini KONSTOP 9
43 Lorenzo De Luca DINKY TOY VD KRANENBURG 10
44 Luis Sabino Goncalves UNESCO DU ROUET SBS 12
45 Takashi Haase Shibayama CANSTAKKO SF 12
46 Maya Torres Windisch UNDER PRESSURE K HANN 21
47 Fernando Martinez Sommer DIACHRON KWPN Ret
47 Olivier Philippaerts HURRICANE SLS Ret
47 Laura Roquet Puignero ARISTO DE LA COUR BWP Ret
47 Massimo Grossato KILANO VAN DE VLASBLOEMHO Ret
47 Johan-Sebastian Gulliksen DAVID GUETTA BWP Ret
52 Gabriela Roger Ibars ASPEN KWPN Eli
52 Pilar Lucrecia Cordon Muro TRIX TRAX KWPN Eli