Latest COVID-19 Updates from US Equestrian can be found on the Coronavirus Disease Resources and Updates page.


Rolex/USEF Show Jumping Ranking List

PADERBORN GRAND PRIX

As of September 23, 2022
Week 2022-14
9/13/2020
CSI2* PADERBORN - PADERBORN, GER
60
9/9/2020 - 9/13/2020
1.00
Placing Rider Horse Breed Round One Round Two Jump Off Time Prize Money
1 Philipp Schulze Topphoff CONCORDESS NRW 0 0 36.58 $7,241.03
2 Philip Ruping CASALLCO 0 0 37.01 $5,792.82
3 Thibault Philippaerts AQABA DE LEAU 0 0 37.16 $4,344.61
4 Justine Tebbel LIGHT STAR 4 0 0 38.76 $2,896.41
5 Gerco Schroder GLOCK'S ZARANZA HANN 0 0 38.88 $2,027.48
6 Eiken Sato CHACANNO KWPN 0 0 39.05 $1,593.02
7 Jan Andre Schulze Niehues FITCH OS 0 0 39.49 $1,158.56
8 Marco Kutscher BLOCKBUSTER 0 0 41.86 $868.92
9 Reiko Takeda KENTUCKY DE LA POMME 0 0 43.7 $868.92
10 Margrethe Hartmann INDI 28 0 0 46.28 $724.10
11 Nisse Luneburg LUCA TONI 27 BWP 0 4 37.94 $724.10
12 Philipp Schober GUESSSINA OS 0 4 39.42 $724.10
13 Elisa Marlene Von Hacht LEVERAGE 0 WD $285.08
14 Karin Martinsen CHRYSTAL BLUE HOLST 1 $285.08
15 Koki Saito CALCENTO 1 $285.08
16 Felix Hassmann BALANCE 30 OS 4
17 Nele Kortsch CUMBERLAND AS WESTF 4
18 Harm Wiebusch CLOUSEAU 10 OLDBG 4
19 Ulrich Hensel EUROPA H WESTF 4
20 Michael Kolz DSP ANPOWIKAPI HANN 4
21 Henry Delfs D CONSUELA DSP 4
22 Benjamin Wulschner CHACCOBEL HOLST 4
23 Stephanie Bohe QUIRICI H 4
24 Marcel Wegfahrt CARNAN 4
25 Christian Hess QUALITY TIME 7 OS 4
26 Jens Baackmann CAPRICE 503 4
27 Laura Hinkmann CAPRI 100 4
28 Markus Brinkmann PIKEUR CALLAS 4
29 Felix Koller CLOUDLESS 2 4
30 Joerne Sprehe STAKKI'S JUMPER 5
31 Simon Heineke CHAIRMAN 20 HSH 5
32 Cassandra Orschel DACARA E HOLST 5
33 Kathrin Vieregge CASSEY 7 HOLST 5
34 Friederike Eggersmann DSP CALOTTA 8
35 Tim-Uwe Hoffmann CASTA LEE FRH 8
36 Carsten-Otto Nagel L'ESPERANCE 2 HANN 8
37 Hans-Thorben Ruder SINGU HOLST 8
38 Mario Stevens BOTAKARA 8
39 Rasmus Luneburg STERNENBANNER 3 8
40 Christopher Klasener CLASSIC MAN V HANN 8
41 Tim Rieskamp-Godeking COLDPLAY WESTF 8
42 Natalia Stecher BARTHOLOMAEUS 2 8
43 Anja-Sabrina Heinsohn ATC'S SHANTOU G 8
44 Lara Weber DIATHAGO 8
45 Hendrik Dowe CLOUD 47 8
46 Jorg Naeve JK HORSETRUCKS HOPEFULL 8
47 Tobias Meyer GALILEO S-KY BWP 9
48 Ebba Johansson CANTOLAR 9
49 Sayed Adnan Baqer Al Alawi BALU U HANN 10
50 Noelle Van der Velde ZAMORA 12
51 Harm Lahde OAK GROVE'S AMERICANA NRPS 12
52 Jan Meves DYNASTIE D 12
53 Michela B. Frederiksen VOLSTRUPS CHRISTOBAL 12
54 Jorg Moller LION COR DWB 12
55 Wesley Mulder HOLLAND 12
56 Jens Wawrauschek CLASSIC 48 Ret
56 Jennifer Pedersen DIDAM 2 KWPN Ret
56 Ben Schroder GRODINO KWPN Ret
56 Alexa Stais QUINTUS HB Ret
60 Rikke Haastrup FIRST CHOICE HT Eli