The 2020 Annual Meeting Registration is now open.


Rolex/USEF Show Jumping Ranking List

OLIVA, VALENCIA GRAND PRIX

As of December 13, 2019
Week 2019-49
1/27/2019
CSI3* OLIVA, VALENCIA - OLIVA, VALENCIA, ESP
60
1/22/2019 - 1/27/2019
1.08
Placing Rider Horse Breed Round One Round Two Jump Off Time Prize Money
1 Pedro Veniss FOR FELICILA BWP 0 0 42.35 $14,311.01
2 Valentine Belooussoff CALOU HANN 0 0 43.17 $11,448.81
3 Samantha McIntosh CHECK IN 2 KWPN 0 0 43.25 $8,586.60
4 Riccardo Pisani CRISTO 28 OLDBG 0 0 43.74 $5,724.40
5 David Will FOREST GUMP 29 HANN 0 4 39.4 $4,007.08
6 Lance Whitehouse VIK II 0 4 43.16 $3,148.42
7 Alice Trehoust VERTIGO DU DESERT 0 8 43.26 $2,289.76
8 Gregory Wathelet FULL HOUSE TER LINDEN Z SF 1 $1,717.32
9 Holger Wenz CONNER ZANG 1 $1,717.32
10 Marlon Modolo Zanotelli J-FIGYELEM WESTF 1 $1,431.10
11 Vincent Voorn EXPLOSION BWP 1 $1,431.10
12 Nicolas Deseuzes QUILANE DE LEZEAUX KWPN 4 $1,431.10
13 Frederic Bouvard HUGH GRANT DE MUZE SF 4 $171.04
14 Nicolas Bost TESWAY DE LA BATIA BWP 4 $171.04
15 Emma Augier De Moussac DIVA SF 4 $171.04
16 Kevin Jochems FAMOUS H KWPN 4
17 Cecile Hatteland ALEX KWPN 4
18 Bernard Briand Chevalier UNEVEN SUNHEUP KWPN 4
19 Jodie Hall Mcateer SALT'N PEPPA SF 4
20 Ivan Serrano-Saenz TAM TAM DU VALON HANN 4
21 Roger-Yves Bost VINO D'ESPINET SF 4
22 Alexander Zettermann LUCKY LISA SF 4
23 Filippo Marco Bologni QUILAZIO SWB 4
24 Jose Maria Larocca (Jr) FINN LENTE HOLST 4
25 Luisa Himmelreich CLENUR KWPN 4
26 Radovan Sillo DURANT W OS 5
27 Mohamed Taher Zeyada VIZALATY KWPN 5
28 Marie Etter Pellegrin ALCAZAR DU MOULIN 8
29 Soren Pedersen TAILORMADE CHABALOU 8
30 Nicola Philippaerts H & M IKKER OS 8
31 Jean-Christophe De Grande BELANO VD WIJNHOEVE Z BWP 8
32 Lisa Cubitt UNCAS S ZANG 8
33 Letizia Malfanti ARCACHON EN PRIM' AES 8
34 Emma Stoker TOWNHEAD BALLULAH SF 8
35 Dan Kremer CHAPLIN 92 LU 8
36 Nuno Tiago Gomes DISCO HANN 8
37 Elizabeth Bates VANILLE DE COQUERIE KWPN 8
38 Faye Schoch QUINCY W SF 9
39 Karim El Zoghby DIERETTE MECKL 9
40 Tim Wilks KNOCK OUT VAN'T PARADIJS KWPN 9
41 Tom Martens FLEETWOOD BWP 9
42 Carla Cimolai BERLINO Z 10
43 Matias Larocca DIABLO BLANCO ZANG 12
44 Cameron Hanley SHUTTLE 2 OS 12
45 Alexia Hilpipre KURT 2 13
46 Lieven Devos INCA S BIG THINK DSP 13
47 Mathilda Karlsson CHOPIN VA SCSL 13
48 Silvia Bazzani CASTRO W HOLST 14
49 Sanne Thijssen BULAVSCO HOLST 16
50 Julien Epaillard SAFARI D'AUGE KWPN 16
51 Scott Brash HELLO FRANKLIN 16
52 Aldrick Cheronnet ATLANTYS BY WISBECQ 16
53 Jerome Guery KEL'STAR DU VINGT PONTS SBS 17
54 Carlos Catalan CLARICO SCSL Ret
54 Rutherford Latham UN DE PLUS DU CLOCHER Ret
54 Janne Fredrikke Meyer-Zimmermann BALI 32 SF Ret
54 Fabienne Daigneux-Lange DELTA FEE DES HAZALLES HOLST Ret
54 Annabel Joost STAKKATO ROUGE SBS Ret
59 Derin Demirsoy HARRY K OS Eli
59 Primitivo Nieves IKEN VON DER WERETHERBACH DWB Eli