The 2020 Annual Meeting Registration is now open. Learn More


Rolex/USEF Show Jumping Ranking List

OLDENBURG GRAND PRIX QUALIFIER

As of December 06, 2019
Week 2019-48
11/3/2017
CSI3* OLDENBURG - OLDENBURG, GER
57
11/2/2017 - 11/5/2017
1.00
Placing Rider Horse Breed Round One Round Two Jump Off Time Prize Money
1 Robert Vos CARAT BWP 0 0 36.59 $9,395.64
2 Gert Jan Bruggink VAMPIRE 0 0 36.77 $4,908.17
2 Jens Baackmann QUANTARA 5 AES 0 0 36.77 $4,908.17
4 Cameron Hanley EIS ISAURA HOLST 0 0 37.48 $2,805.12
5 Chloe D. Reid TNT EXPLOSIVE BWP 0 0 39.02 $1,682.86
6 Janne Fredrikke Meyer-Zimmermann BUETTNER'S MINIMAX HANN 0 0 40.36 $1,262.14
7 Zascha Nygaard Andreasen CHAMEUR 137 0 2 48.33 $841.43
8 Carsten-Otto Nagel WOMANIZER WESTPHALIA 0 4 37.91 $701.54
9 Nicole Persson BALOUNITO HOLST 0 4 40.06 $560.60
10 Daniel Engbers EVENING BLACK OLDBG 0 8 37.08 $560.60
11 Michael Cristofoletti SIG DEBALIA HANN 0 8 41 $280.82
12 Kendra Claricia Brinkop CORDYNOX KWPN 0 13 51.93 $280.82
13 Markus Beerbaum CHARMED 2 WESTF 0 WD $135.71
14 Julia Houtzager-Kayser STERREHOF'S DANTE HANN 1 $135.71
15 Steffen Eikenkotter SIR SANDRO BS KWPN 4 $135.71
16 Hendrik Sosath LADY LORDANA HOLST 4
17 Joachim Heyer AQUARELL PW OLDBG 4
18 Jan Sprehe CORNY 8 OLDBG 4
19 Harm Lahde OAK GROVE'S HEARTFELT WESTF 4
20 Frederick Troschke COME UNDONE SBS 4
21 Jan Wernke QUEEN MARY 10 OLDBG 4
22 Philip Ruping CANANI S HOLST 4
23 Thomas Kleis CHADES OF BLUE DSP 4
24 Lisa Nooren VDL GROEP SABECH D'HA OS 4
25 Ben Schroder DAVINO Q SF 4
26 Ben Asselin COOL FEELING KWPN 4
27 Benjamin Hedin PINO D'ORMIL RHEIN 4
28 Angelique Rusen REAVNIR SF 4
29 Jens Van Grunsven CIKA WESTF 4
30 Pia-Luise Aufrecht CONNELLY 2 5
31 Gerrit Nieberg CONTAGIO ZANG 5
32 Christopher Klasener INLINER HOLST 5
33 Gerco Schroder CENZO HANN 5
34 Holger Hetzel LEGIONER KWPN 8
35 Richard Vogel SOLITAER 41 HOLST 8
36 Mynou Diederichsmeier CARLUCCI 20 HANN 8
37 Felix Hassmann QUALI QUANTI HOLST 8
38 Tim Rieskamp Godeking QUAPITOLA DE BEAUFOUR BAD-WU 8
39 Rolf Moormann SAMBA DE JANEIRO 3 SF 8
40 Valeriya Sokolova LU LU 11 HANN 8
41 Hartwig Rohde CASTELLA 53 HOLST 8
42 Mario Stevens BANANA PANCAKE 2 HOLST 12
43 Lars Bak Andersen ARCADO L DUTCH WARM 12
44 Soren Pedersen TAILORMADE CHALOUBET HANN 12
45 Sandra Auffarth LANDLORD 56 OS 12
46 Marc Houtzager MR. EUROPE 12
47 Patrick Doller CHIC CHERAA KWPN 12
48 Matthias Janssen STABUCK SWB 13
49 Jorg Peper CAROLUS 47 OLDBG 13
50 Guido Jun. Klatte ASAGAN M KWPN 16
51 Markus Renzel FIRENZO HANN 16
52 Christine Thomas CADDIE 7 KWPN 16
53 Johannes Ehning C-JAY 3 DWB 18
54 Max Haunhorst CRUEGER HOLST 19
55 Bjorn Nagel CORMINA 4 OS 20
56 Christian Kukuk LACASINO HOLST 21
57 Mathis Schwentker IT'S LOTTO 111 OLDBG Ret