The 2020 Annual Meeting Registration is now open.


Rolex/USEF Show Jumping Ranking List

MIJAS 3* GRAND PRIX QUALIFIER

As of December 13, 2019
Week 2019-49
2/23/2017
CSI3* MIJAS - MIJAS, ESP
60
2/21/2017 - 2/26/2017
1.00
Placing Rider Horse Breed Round One Round Two Jump Off Time Prize Money
1 Richard Howley CHINOOK SF 0 60.09 $8,299.48
2 Doron Kuipers DICKYVILLE 0 62.31 $6,639.58
3 Edwin Smits RONDINE DES SOUCHES KWPN 0 66.58 $4,979.68
4 Diego Perez-Bilbao HH BEST BUY SF 0 68.93 $3,319.79
5 Louise Whitaker RUBY VIII HOLST 0 69.05 $2,323.85
6 Jessy Putallaz BELLA XXI AES 0 69.7 $1,825.88
7 Marcel Wolf HUNTER C WESTF 0 71.34 $1,327.91
8 Martin Dinesen Neergaard EURVETTE O BWP 0 74.67 $995.93
9 Dalma Rushdi Malhas OURAL DE LA ROQUE KWPN 0 76.92 $995.93
10 Morgan Kent DOLORES 0 78.37 $829.94
11 Jennifer Pedersen CANSTAKKO KWPN 0 78.43 $829.94
12 Pippa Funnell BILLY ONSLOW HANN 0 79.58 $829.94
13 Sean Monaghan THEOREME DU DESIR WARMBLOOD 0 82.66 $52.19
14 Peter Charles ABC QUANTUM CRUISE SF 1 86.91 $52.19
15 Bethanie Knight QUENOTTE ISH 1 86.95 $52.19
16 Philippe Putallaz OUESSANT DE PERHET NRPS 4 62.54
17 Alain Jufer RADJA D'ARTEMIS SF 4 63.37
18 Laura Roquet Puignero SANDI PUIGROQ SF 4 63.86
19 William Funnell BILLY COOL 4 64.84
20 Benjamin Wulschner LA DARCA 2 AES 4 64.97
21 Michel Hecart TOUPIE DE LA ROQUE OLDBG 4 67.72
22 Joerne Sprehe SOLERO 79 SF 4 70.73
23 Severin Hillereau QIOUC D'IRLEAU HANN 4 71.01
24 Harry Charles VIVALDI DU DOM SF 4 74.32
25 Aurelia Loser C HUNTER 4 77.92
26 John Whitaker CASSINIS CHAPLIN ZANG 4 78.06
27 Thibault Philippaerts ISOLINE VAN DORPERHEIDE HOLST 4 78.55
28 Karel Cox TCHAO DE LA ROQUE 4 79.01
29 Line Karlsen Raaholt ABRISCO V SF 4 79.31
30 Fidel Davila Garcia CERMONT KWPN 4 80.68
31 Stacy Babes CAMILLO VDL KWPN 4 82.76
32 Maxime Harmegnies FOREST GUMP 29 KWPN 4 83.33
33 Jasmin Ranta Aho OLESTA 4 83.54
34 Jose Gonzalez Pastor LUBRICAN DE WESTFALIA SP 4 83.79
35 Rogier Linssen DUNOVILLE V CDE 5 85.87
36 Luka Zaloznik COUPE DU ROUET KWPN 6 88.25
37 Erika Lickhammer PARIS 7 94.52
38 Bruce Goodin CHAGRANNUS SWB 8 62.59
39 Bronislav Chudyba ANGELOTTI OS 8 69.61
40 Alexandre Leriche TEL ELU DE ST SIMEON 8 74.67
41 Emanuele Massimilian Bianchi RUMPLE DARK SF 8 75.43
42 Adrian Whiteway CARAMBOW SF 8 77.74
43 Raena Leung LALIK 2 HANN 8 78.35
44 Ivaylo Bonev DENDENCE VDL OLDBG 8 80.51
45 Michal Kazmierczak HELIA VAN DE HEIHOEK KWPN 8 83.21
46 Lara Whiteway VDL GROEP ALITTA BWP 9 85.67
47 Andreas Schou CLEVER AND SMART KWPN 10 90.3
48 Annika Axelsson KING DE PAPIGNIES Z HOLST 11 95.35
49 Radovan Sillo SIRE DU VERET ZANG 12 78.26
50 Antonia Andersson INOUK P 12 99.17
51 Mike Patrick Leichle BONAIRE 5 BELGIAN WA 13 84.53
52 Anna Power CRACK VAN OVERIS Z OLDBG 16 99.25
53 Anouk Kort PIKELOT VON HOF CH ZANG 16 99.61
54 Efe Siyahi CONCRET ESC 19 92.16
55 Eloise Guy RAVEL DE PANTOMIME OLDBG Eli
56 Daisy Davis NEWMARKET RARE JEWEL SF Ret
56 Antonia Hartwall BEWITCHED ISH Ret
56 Max Routledge STAPLETON MIST KWPN Ret
56 Marit Haarr Skollerud NICOLE HOLST Ret
56 Klara Kostrzewa QUELF D'OR PZHK Ret