The 2020 Annual Meeting Registration is now open. Learn More


Rolex/USEF Show Jumping Ranking List

LIER GRAND PRIX

As of December 06, 2019
Week 2019-48
2/10/2019
CSI2* LIER - LIER, BEL
58
2/7/2019 - 2/10/2019
1.00
Placing Rider Horse Breed Round One Round Two Jump Off Time Prize Money
1 Alexis Borrin ALEA DE LA MARQUE 0 0 38.32 $8,552.40
2 Michael G. Duffy S I E C CAPTAIN FUTURE Z 0 0 38.64 $6,841.92
3 Ruben Lamers DHALITA ZANG 0 0 40.62 $5,131.44
4 Fernando Chiarotto Penteado INVISIBLE STAR KWPN 0 0 41.24 $3,420.96
5 Markus Brinkmann PIKEUR DYLON BWP 0 0 41.28 $2,394.67
6 Caroline Muller DIARINDO Z HOLST 0 0 44.28 $1,881.52
7 Dimmer D'Haese COMME IL FAUT 0 4 38.85 $1,368.38
8 Christof Deraedt BEIJING Z KWPN 0 4 39.32 $1,026.28
9 Thibeau Spits JACOBIEN DWERSE HAGEN ZANG 0 4 40.48 $1,026.28
10 Johannes Ehning C-JAY 3 BWP 0 4 41.58 $855.24
11 Emiel Richter DISINAA HOLST 0 4 42.56 $855.24
12 Michael Duffy FLAWLESS KWPN 1 $855.24
13 Lisa Ulven QUIET EASY 4 AES 4 $142.54
14 Rob Heyligers FFW88 4 $142.54
15 Lennert Hauschild CAIVANO 3 4 $142.54
16 Harry Wainright PINHEIRO BEECH OS 4
17 Benedikte Serigstad Endresen LIESCHEN 4
18 Paul Bevan DEANGELO II OLDBG 4
19 Steven Vermeir STB FLEURI VAN DE KOEKELBERG KWPN 4
20 Mareille Van Geel Schroder FLYING ECHO BWP 4
21 Gregory Cottard URHELIA LUTTERBACH KWPN 4
22 Hanne AHLMANN NERRADO SF 4
23 Helen Tredwell SEBASTIAN VII HOLST 4
24 Piet Raijmakers, Jr VAN SCHIJNDEL'S AMBERLINA AES 4
25 Cindy Van der Straten URBAN DE ROHAN KWPN 4
26 Elad Yaniv E. CLINTONS DIAMANT SF 4
27 Ruben Romp BUGATTY GO KWPN 5
28 Luka Zaloznik CHABLOU KWPN 5
29 Jos Verlooy COR-LEON VD VLIERBEEK Z HANN 8
30 Bunoit Moeskops KIARADO 8
31 Rene Dittmer CHESNEY BWP 8
32 Carron Nicol NISTRIA V/D WINNING Z 8
33 Daan Van Geel DJAM 8
34 Abdelkebir Ouaddar ISTANBULL V.H OOIEVAARSHO KWPN 8
35 Louise Whitaker LEEN O.L. 8
36 Charlotte Bettendorf IRIS VD BISSCHOP ZANG 8
37 Jeroen Appelen JUST KRACK BWP 8
38 Joe Clee ALZU OHIO 8
39 Dirk Ahlmann CASCADELLO 8
40 David Malfait LOUIS Z HOLST 8
41 Patrick Spits JERICHO DWERSE HAGEN 8
42 Dennis Van Den Brink FRASIER BWP 8
43 Signe Skei CREDENDO KWPN 9
44 Matt Williams RUMBOLDS STARLIGHT HOLST 9
45 Nigel Coupe BALZAC AES 9
46 Arjen Van Diepen VERY WELL SEMILLY KWPN 12
47 Claire Putters COPAIN DE MUZE SF 12
48 Luiz Felipe Pimenta GB CELINE 12
49 Romain Jucker DYNAMITE GIGUELLERIE 13
50 Rik Hemeryck JARVI DE SCLEF 13
51 Vincent Lambrecht JUST ENERGIE BWP 16
52 Ales Opatrny JAKARTA ROYALE D.S. Ret
52 James Smith TWIX DE LA ROQUE BWP Ret
52 Ivan Dalton AMBRE PLATIERE SF Ret
52 Joy Demuynck IOWA VAN HET POLDERHOF SF Ret
52 Victor Bettendorf SORBIER BLANC BWP Ret
52 James Whitaker LAMMY BEACH SF Ret
52 Nicole Persson CEBU 2 ISH Ret