The 2020 Annual Meeting Registration is now open.


Rolex/USEF Show Jumping Ranking List

KRONENBERG GRAND PRIX

As of December 13, 2019
Week 2019-49
4/14/2019
CSI3* KRONENBERG - KRONENBERG, NED
58
4/11/2019 - 4/14/2019
1.43
Placing Rider Horse Breed Round One Round Two Jump Off Time Prize Money
1 Katrin Eckermann F.C. OKARLA ZANG 0 0 47.67 $18,890.54
2 Harm Lahde LARRY 210 KWPN 0 0 48.31 $11,448.81
3 Barbara Schnieper CICERO F 0 0 49.19 $8,586.60
4 Anouk De Ruijter QUANTAS 15 OLDBG 0 0 53.01 $5,724.40
5 Omer Karaevli ROSO AU CROSNIER HOLST 0 4 49.19 $3,434.64
6 Mike Kawai KAHLUA SF 0 4 53.06 $2,575.98
7 Marcus Ehning FUNKY FRED DUTCH WARM 0 8 49.36 $1,717.32
8 Doron Kuipers CHARLEY WESTF 1 $1,431.10
9 Steve Guerdat FLAIR HOLST 1 $1,144.88
10 Louise Saywell JALELLAH OL 1 $1,144.88
11 Edward Doyle Jr BILLY GUILDER OS 1 $572.44
12 Eiken Sato SAPHYR DES LACS AES 4 $572.44
13 Paul Bevan DEANGELO II SF 4 $171.04
14 Luciana Diniz ICARUS KWPN 4 $171.04
15 Rodrigo Giesteira Almeida GC CHOPIN'S BUSHI BWP 4 $171.04
16 Piergiorgio Bucci DENIRO KWPN 4
17 Pius Schwizer CORTNEY COX BWP 4
18 Kevin Jochems CRISTELLO 2 MECKL 4
19 Wilm Vermeir DM JACQMOTTE KWPN 4
20 Angelica Augustsson NINTENDER STAR SBS 4
21 Thiago Alexandre Carneiro Pinto Ribas da Costa DREAMBRINA ISH 4
22 Jarno Van Erp DADDYCOOL GO KWPN 4
23 Patrick Lemmen ELINE MARIA M KWPN 5
24 Ibrahim Hani Bisharat KING OF DIAMONDS KWPN 5
25 Guido Hornesch KYRA 5
26 Koki Saito CHILENSKY 5
27 Joost Martens EL-RAPIDE 8
28 Martin Dinesen Neergaard CHACCOLINO 8
29 Margrethe Hartmann INDI 28 OS 8
30 Michel Hendrix ELCO VAN HOF TER NAILLEN BWP 8
31 Aniek Poels BARRY WHITE 3 SBS 8
32 Teddy Van de Rijt ITCHO VAN 'T RUYTERSHOF KWPN 9
33 Edwin Smits BEST OF BERLIN BS BWP 9
34 Marlon Modolo Zanotelli SIRENE DE LA MOTTE HOLST 9
35 Albert Zoer FLORIAN SF 9
36 Arthur Gustavo Da Silva INONSTOP VT VOORHOF KWPN 9
37 Alexis Borrin ALEA DE LA MARQUE 9
38 Anne-Marie Poels CHINTORELIO 9
39 Alexander Butler DIVINE HERO (E.T.) HOLST 10
40 Sanne Thijssen BULAVSCO SBS 12
41 Antonio Alfonso REDSKIN DE RIVERLAND KWPN 12
42 Carlos Eduardo Mota Ribas JELLA VAN 'T KATHOF SF 12
43 Serena Curcio ACHTUNG BABY D'ICK BWP 12
44 Valeriya Sokolova LU LU 11 SF 13
45 Torben Frandsen QUIROCK HOLST 13
46 Kevin Olsmeyer DALVARO 2 14
47 Jan Berben CHILLI B KWPN 16
48 Ryoji Takada QUICKCHIN WH Z KWPN 17
49 Dennis Van Den Brink FRASIER ZANG 17
50 Christoph Bruse FLYING WONDER KWPN Ret
50 Robert Whitaker CASH SENT RHEIN Ret
50 Michael G. Duffy LAPUCCINO 2 Ret
50 Janne Fredrikke Meyer-Zimmermann BALI 32 ISH Ret
50 Niels Tacken ALEXIA Z HOLST Ret
50 Janika Sprunger FANCY ME ZANG Ret
56 Jamie Wingrove HAPPYDAM HANN Eli
56 Shota Ogomori SIG IRON MAN BWP Eli
56 Caroline Poels-Devos CARPE DIEM DV Z Eli