Rolex/USEF Show Jumping Ranking List

KNOKKE GRAND PRIX QUALIFIER

As of November 08, 2019
Week 2019-44
7/7/2017
CSI2* KNOKKE - KNOKKE, BEL
75
7/5/2017 - 7/9/2017
1.00
Placing Rider Horse Breed Round One Round Two Jump Off Time Prize Money
1 Simon Morssinkhof BUBSYLON OLDBG 0 0 36.9 $6,524.75
2 Koen Vereecke INA VAN DE NIEUWBURGHOEVE KWPN 0 0 38.19 $5,219.80
3 Micky Morssinkhof CARE FOR LOVE BWP 0 0 38.64 $3,914.85
4 Hendrick Denutte DON FLAMENCO VD KRANENBUR SWB 0 0 39.65 $2,609.90
5 Julia Houtzager-Kayser STERREHOF'S DANTE SBS 0 0 40.13 $1,826.93
6 Vincent Feuillerac TIP TOP DE L'ORLE KWPN 0 0 40.88 $1,435.44
7 Janika Sprunger EDESA'S BASANTOS SF 0 0 41.07 $1,043.96
8 Emilie Conter ESPYRANTE KWPN 0 4 38.25 $782.97
9 Victoria Tachet UNIVERS DU VINNEBUS BWP 0 4 40.3 $782.97
10 Delphine Perez UNTOUCHABLE GIPS SF 0 4 42.57 $652.47
11 Michael Hughes JACKSON VD BISSCHOP SF 0 4 42.66 $652.47
12 Frederic Vernaet JUST A GAMBLE BWP 0 4 42.94 $652.47
13 Judy Ann Melchior AILINA 6 BWP 0 15 60.44 $104.39
14 Stefanie Van Den Brink BARONESCHA THU 1 $104.39
15 Angelique Rusen CLINTREXO Z KWPN 1 $104.39
16 Emil Hallundbaek UNO'S SAFIER ZANG 4 $104.39
17 Alma Bjorklund LORO PIANO BALLYLECK ROYALE 4 $104.39
18 Rogelio Pellerano PRECIEUSE PLATIERE ISH 4 $104.39
19 Lieven Devos ELDORRADO MVNZ SF 4 $104.39
20 Thibault Philippaerts D CANCARRA A.C. 4
21 Laura Klaphake CAMALITA BELGIAN WA 4
22 Samantha Cohen CARMEN HOLST 4
23 Karel Cox CLINTISSIMA VAN SPALBEEK KWPN 4
24 Jack Whitaker VALENTIN R ZANG 4
25 Carolina Drummond ISTAR VAN DE MEERDIJK KWPN 4
26 Camille Demolie CHICA FINO BWP 4
27 Claire Putters FA BELLE VAN SOMBEKE HANN 4
27 Jessica Mendoza HORST VAN DE MISPELAERE BWP 4
29 Gilles Detry DOUBLE 0 SEVEN PL BWP 4
30 Laura Mathy PENTA SBS 4
31 Sven Van Dijck JURANCON V/D ESBERG 4
32 Taylor Alexander GIPSY KING BWP 4
33 Gilles Terrassier ESCADO VAN HET LINDENHOF BWP 4
34 Isabelle Strom AIR JONHSEN Z BWP 4
35 Eleonore Lambillotte DON JUAN VAN DE DONKHOEVE ZANG 4
36 Clementine Goutal CABALLITO SBS 5
37 Enrique Gonzalez H5 ZAPZERAP 5
38 Philipp Schollhorn INGRID 10 8
39 Max Sebrechts CACACHA VAN HET SCHAECK BWP 8
40 Aisling Byrne CELESTE SPB Z SBS 8
41 Philippe Lienard URIKENE DES FORETS ZANG 8
42 Annette Wolf EWOUD J SF 8
43 Hansueli Sprunger ISAAC VD BISSCHOP KWPN 8
44 Trevor Coyle UBAMA ALIA BWP 8
45 Marit Haarr Skollerud JABITA VH PIJNVENHOF SF 8
46 Emre Celikkol ARDCO HERO BWP 9
47 Pierre Cimolai UPSILON DE LA LINIERE SBS 9
48 Dominique Joassin CADO DE GREENBAY SELLE FRAN 9
49 Kim Emmen BOEVEE HOLST 9
50 Marie Kundycki I CIRCA D OR KWPN 9
51 Jasmine Chen BOBBY BROWN 40 BWP 9
52 Alexandra Grove TOUCHE VD DRIE EIKEN Z OS 9
53 Kerry McCahill IMPORTANT DE MUZE 10
54 Alexandre Sueur RIMBO DU CHATEAU UNKNOWN 12
55 Mathias Hazebroek JURRE SF 12
56 Philip Houston ULANE BELMANIERE BWP 12
57 Lander De Bruyn JASMIN VAN DE KWEKENHOEVE SF 12
58 Wouter Devos JUST ME D BWP 13
59 Wael Mahgary CROCKET W 13
60 Nicola Pohl BIBENBREAKER KWPN 14
61 Sadri Fegaier COMTESSE VT ERTSENHOF Z 16
62 Ashlee Harrison ZAHRA II ZANG 16
63 Tatiana Troiani CHARLON KWPN 17
64 Lucas Deryckere CLARISSA OLDBG 20
65 Emma Stoker TOWNHEAD CAMPUS WESTF 20
66 Patricia Guery DREAM ALIVE HERO 20
67 Carlos Hank Guerreiro H5 SUNSHINE SBS 20
68 Pieter Vandierendonck ELINI VH COSTERVELD 20
69 Stephen Moore CREAM CARAMEL BWP 21
70 Fabienne Daigneux-Lange CLEVER FEE DES HAZALLES 29
71 Maverick Van Lent GUIDAM VH ACHTERHOEK SBS Eli
71 Carmen Christiaansen JENNIFER BWP Eli
71 Antonia Andersson IC MAGIC VAN DE BIEN SI Eli
74 Johan Demolder DIETER BWP Ret
74 Alexandre De Rothschild QUEELETTA KWPN Ret