Rolex/USEF Show Jumping Ranking List

HOLLOW CREEK FARM WELCOME

As of October 18, 2019
Week 2019-41
9/27/2017
CSI2* THE SRJT COLUMBUS INTERNATIONAL I - JOHNSTOWN, OH, USA
Alan Wade
72
9/27/2017 - 10/1/2017
1.00
Placing Rider Horse Breed Round One Round Two Jump Off Time Prize Money
1 Leslie Howard GENTILLE VAN SPIEVELD BWP 0 0 40.95 $8,750.00
2 Emanuel Andrade RICORE COURCELLE BELGIAN WA 0 0 41.42 $7,000.00
3 Sharn Wordley CAIMAN DES SEQUOIAS SELLE FRAN 0 0 41.9 $5,250.00
4 Emanuel Andrade REUS DE LA NUTRIA SBS 0 0 42.4 $3,500.00
5 Wilhelm Genn BUGATTI SF 0 0 42.85 $2,450.00
6 Kelli Cruciotti HAYLIE VAN DE GROENENDIJK 0 $1,925.00
7 Christine McCrea JARCOBOND VD OUDE ELK BELGIAN WA 0 0 45.82 $1,400.00
8 Alejandro Karolyi WILLOW 0 4 41.01 $1,050.00
9 Margie Engle BOCKMANNS LAZIO KWPN 0 8 40.54 $1,050.00
10 Jonathan McCrea D CAROLUS WESTPHALIA 0 12 56.44 $875.00
11 Liza Finsness SHIVER 1 $875.00
12 Abigail McArdle CHUCK BERRY 8 1 $875.00
13 Eugenio Garza Perez BARIANO HANN 1 $200.00
14 Chelsea Moss DALI DE VY BWP 1 $200.00
15 Andrew Kocher KAHLUA SBS 4 $200.00
16 Sloane Coles ESPRIT DUTCH WARM 4 $200.00
17 Alexis Trosch OPALINE Z BWP 4 $200.00
18 Margie Engle DICAS WARMBLOOD 4 $200.00
19 Ilan Bluman EAX RUN RUN LS RHINELANDE 4 $200.00
20 Peter Wylde CANAMERA 2 CDLS 4
21 Abigail McArdle CADE HOLST 4
22 Scott Lenkart ZIEZO BWP 4
23 Adam Prudent VICTORIO 5 KWPN 4
24 Peter Wylde PALOMA HANN 4
25 Lisa Goldman SOVEREIGN HOLST 4
26 Lisa Goldman HINDSIGHT SF 5
27 Emanuel Andrade BONJOVI HOLST 5
28 Theo Genn VAN GOGH KWPN 5
29 Jennifer Kocher STAND BY ME OS 5
30 Tara Corr BOY BLUE WARMBLOOD 5
31 Tina Yates CAMPITELLO 5 KWPN 5
32 Andrew Bourns NINPARO HANN 5
33 Tina Yates VDL DURANGO 5
34 Blythe Karolyi BRAVOURE KWPN 5
35 Alexis Trosch CANTARA Z 6
36 Samuel Parot VDL ABERLINO WARMBLOOD 8
37 Sharn Wordley RYE VAL DE MAI KWPN 8
38 Peter Wylde AIMEE SF 8
39 Michael Tokaruk ILAN 8
40 Santiago Lambre D'ARTAGNAN 8
41 Michael Hutchinson CATANGO 8
42 Charlie Jayne TOU LA MOON 8
43 Leah DeMartini FIRTH OF LORNE BWB 8
44 Andrew Kocher PROF DE LA ROQUE HANN 8
45 Leslie Howard UP AND BLUE CHAPELLE SF 8
46 Tina Yates CICOMEIN VDL SF 9
47 Leah DeMartini ABUNOLA KWPN 9
48 Scott Keach CHICCO W 9
49 Gina Plantz COMING UP HOLST 9
50 Adam Prudent ENDY KWPN 10
51 Ashley Fleischhacker AUCKLAND DE L'ENCLOS KWPN 10
52 Hayley Barnhill ZEPHIRE 12
53 Kady Abrahamson CHARLINE 28 DUTCH WARM 12
54 Jonathan McCrea DYNAMO MECKL 12
55 Andrew Bourns CHS INCEPTION BELGIAN WA 12
56 Theo Genn DIROCCO BLUE 12
57 Sarah Segal PERFORMANCE EP 13
58 Chelsea Moss CALIDA OLDENBURG 13
59 Alejandro Karolyi HFO CORVETTE BRANDENBUR 13
60 Olivia Chowdry DARCNESS Z CANADIAN W 14
61 Ilan Bluman ENZO ZANG 16
62 Lauren Hester WARINDE B KWPN 16
63 Ashley Baker COOLMANN 7 KWPN 17
64 Andrew Bourns RINGWOOD ZEBO HOLST 17
65 Sean Jobin ZINDILOMA IRISH SPOR 18
66 Santiago Lambre CASINO N KWPN 20
67 Alexa Lowe UDSTURM DU LYS SWB 20
68 Ian Mcfarlane CORA 572 OLDENBURG 21
69 Andrew Kocher CARLOS WESTF 25
70 Alex Granato WAOMI KWPN 25
71 Samuel Parot COUSCOUS VAN ORTI DUTCH WARM 26
72 Santiago Lambre IBABCO Eli