Rolex/USEF Show Jumping Ranking List

GRAND PRIX OF VALENCE 2*

As of October 18, 2019
Week 2019-41
8/23/2019
CSI2* VALENCE - VALENCE, FRA
55
8/22/2019 - 8/25/2019
1.00
Placing Rider Horse Breed Round One Round Two Jump Off Time Prize Money
1 Harold Boisset T'OBETTY DU DOMAINE 0 0 38.24 $7,127.00
2 Megane Moissonnier SULTAN DU CHATEAU SF 0 0 41.24 $5,701.60
3 Vincent Feuillerac CONCARO SF 0 0 43.5 $4,276.20
4 Roberto Previtali ZENON Z HOLST 0 0 45.49 $2,850.80
5 Michel Hecart SOLERO MS ZANG 0 4 39.02 $1,995.56
6 Marc Dilasser CORONA Z HANN 0 4 41.21 $1,567.94
7 Olivier Robert ATOLL DE MARIGNY 0 8 51.82 $1,140.32
8 Lucas Porter HOPE STREET 1 $855.24
9 John Whitaker UNICK DU FRANCPORT HOLSTEINER 1 $855.24
10 Simon Delestre CSIO BEL SF 1 $712.70
11 Philippe Rozier PRESTIGIO LS LA SILLA 1 $712.70
12 Julien Anquetin VELOURS DE SOIE CDLS 1 $712.70
13 Dayro Arroyave EL VITORIOSO D'ECAUSSINNE SF 1 $285.08
14 Jean Luc Mourier CALGARY DES GY 1 $285.08
15 Emanuele Camilli CHADELLANO PS 2
16 Aldrick Cheronnet KINGSTON VAN PAEMEL 2
17 Michael Duffy ZILTON SI Z BWP 2
18 Emanuele Gaudiano KINGSTON VAN HET EIKENHOF 4
19 Clement Gras VOLGA D'ALTENBACH 4
20 Emilio Bicocchi CALL ME SF 4
21 Ramzy Hamad Al Duhami HIGH QUALITY J HOLST 4
22 Paolo Paini TEN TEN BWP 4
23 Ahmad Saber Hamcho QUINTUS 81 ASSI 4
24 Michael Pender HHS MATILDE OLDBG 4
25 Charles Henri Ferme VASNUPIED DE JONKIERE 4
26 Katie Dinan ATIKA DES HAUTS VENTS AA 5
27 Kent Farrington GENASIS SELLE FRAN 5
28 Alberto Zorzi CONISHA DES FORETS BELGIAN WA 5
29 Julia Dallamano AVELINO DE CRESTA 5
30 Philippe Leoni JAMES BOND DU BEC 5
31 Nicolas Bost BLUEMUCH DES BALEINES BWP 5
32 Charlotte Leoni BLACK STAR 5
33 Arnaud Fontenelle FABIAN VD RONEVALLE 8
34 Pieter Clemens ZANDARA Z BWP 8
35 Romane Garcia PHLOX 8
36 Roberto Turchetto ADARE SF 8
37 Thomas Leveque BIJOU DE CAVERIE 8
38 Mark McAuley ENGERUPGAARDS CEZANNE 8
39 Morgan Bordat AL CAPONE MASSUERE 9
40 Tressy Muhr ELIAS SF 9
41 Mathilde Covarel CENTERFIELD KWPN 9
42 Julien Champailler KIELEKOO VAN T ET L ZANG 9
43 Amy Graham UNDERSTOOD Z BWP 10
44 Mathilde Figarella NIC NAC Z 10
45 Clement Frerejacques UNDIAMS DE VARENNE ZANG 11
46 Luca Maria Moneta AMETHYSTE DU COTY SELLE FRAN 12
47 Jacques Helmlinger ICARUS VD BISSCHOP SF 13
48 Emeric George BE NICE BWP 13
49 Jeanne Sadran UNFORGETTABLE DAMVIL 13
50 Sadri Fegaier EVEREST D.R SF 13
51 Mathilda Karlsson CSF VENDI CRUZ 20
52 Damien Haddad IBAB VAN DE ZIJPE ISH 27
53 Julien Gonin QUEEN BWP Ret
53 Simon Lorrain QUAVAROTI VAL FLEURI Ret
55 Nicolas Bodin LEXUS-V Eli