Rolex/USEF Show Jumping Ranking List

GRAND PRIX OF OMMEN

As of October 18, 2019
Week 2019-41
8/2/2019
CSI3* OMMEN - OMMEN, NED
51
7/30/2019 - 8/4/2019
1.00
Placing Rider Horse Breed Round One Round Two Jump Off Time Prize Money
1 Gerben Morsink NAVARONE Z 0 0 41.77 $8,552.40
2 Pim Mulder BCO MILTON Z ZANG 0 0 42.43 $6,841.92
3 Maikel Van der Vleuten SILDOUCH Z ZANG 0 0 42.45 $5,131.44
4 Harm Lahde OAK GROVE'S HEARTFELT 0 0 42.89 $3,420.96
5 Pieter Clemens ICARUS SBS 0 0 42.93 $2,394.67
6 Eiken Sato SAPHYR DES LACS BWP 0 0 43.6 $1,881.52
7 Marc Houtzager STERREHOF'S EDINUS SF 0 0 44.36 $1,368.38
8 Keith Shore MYSTIC HURRICANE KWPN 0 0 44.69 $1,026.28
9 Roberto Previtali ALCAZAR SITTE AES 0 0 45.08 $1,026.28
10 Roelof Bril DIZZY LIZZY BWB 0 0 46.27 $855.24
11 Pal Flam ABRISCO V KWPN 0 0 50.11 $855.24
12 Wout-Jan Van Der Schans D' ANGELO KWPN 0 4 44.76 $855.24
13 Veronique Morsink ENTREPRENEUR KWPN 0 4 46.11 $57.01
14 Michel Hendrix ELCO VAN HOF TER NAILLEN KWPN 0 4 46.46
15 Jarno Van Erp AL CAPONE SBS 0 4 46.83
16 Willem Greve FARO KWPN 0 8 48.28
17 Ruben Romp BUGATTY GO 0 Ret
18 Lisa Nooren VDL GROEP SABECH D'HA KWPN 0 WD
19 Niels Kersten DABELLE SF 4
20 Wilton Porter CULA LOU V 4
21 Eric Ten Cate LACOSTE 145 WESTPHALIA 4
22 Albert Zoer FLORIAN OLDBG 4
23 Dennis Van Den Brink EL GRECO KWPN 4
24 Aniek Poels BARRY WHITE 3 KWPN 4
25 Vincent Voorn DE VLEUT KWPN 4
26 Michael Hughes CHARMEUR 4
27 Patrick Lemmen IDEAAL DWB 4
28 Tom Schellekens CASANDER BWP 4
29 Guido Jun. Klatte ASAGAN M 4
30 Hendrik-Jan Schuttert BALBOA HS HANN 4
31 Demi Van Grunsven TINKA'S HOPE KWPN 4
32 Daan Van Geel DJAM BWP 8
33 Julie Welles AMBRA KWPN 8
34 Jens Van Grunsven CIKA SI 8
35 Gerco Schroder GLOCK'S DOBELENSKY 8
36 Frank Schuttert FIRST LADY G KWPN 8
37 Remco Been GRANNU SMITH APPLE DUTCH WARM 8
38 Monique Van Den Broek CORSARI VAN DE HELLE 8
39 Koki Saito CHILENSKY 8
40 John Whitaker UNICK DU FRANCPORT 8
41 Jeroen Dubbeldam ROELOFSEN HORSE TRUC ELDORADO S SF 8
42 James Billington FANCY ROOS VDL KWPN 9
43 Michael G. Duffy CHAPPO CHEY 9
44 Connor Drain FIELDMASTER WESTF 12
45 Julia Plate QUIDAM'S ROSE KWPN 12
46 Ryoji Takada QUICKCHIN WH Z OLDBG 13
47 Yuri Mansur Guerios TRANSPOFIX VANCOUVER ZANG 14
48 Ra'ad Naser LEVISTO 15
49 Mikael Forsten NABAB'S ATLANTO 16
50 Leonie Bockmann AXOR MOUCHE RHEIN 16
51 Andre Sakakini G'S FABIAN SF 19