The 2020 Annual Meeting Registration is now open. Learn More


Rolex/USEF Show Jumping Ranking List

GRAND PRIX OF GIJON

As of December 06, 2019
Week 2019-48
8/31/2019
CSIO5* GIJON - GIJON, ESP
67
8/28/2019 - 9/1/2019
2.01
Placing Rider Horse Breed Round One Round Two Jump Off Time Prize Money
1 Eduardo Alvarez Aznar SERINGAT KWPN 0 0 37.98 $35,109.31
2 Francisco Pasquel CORONADO SF 0 0 38.53 $21,278.37
3 Max Thirouin JEWEL DE KWAKENBEEK HOLST 0 0 39.6 $15,958.77
4 Jodie Hall Mcateer SALT'N PEPPA BWP 0 4 42.3 $10,639.18
5 Sameh El Dahan WKD AIMEZ MOI HANN 0 8 42.42 $6,383.51
6 Fernando Martinez Sommer DIACHRON ISH 1 $4,787.63
7 Markus Brinkmann PIKEUR DYLON SLS 1 $3,191.75
8 Pedro Veniss FOR FELICILA HOLST 1 $2,659.79
9 Karina Johannpeter CASPER 150 HANN 1 $2,127.83
10 Nicolas Toro CINDERELLA Z OLDBG 1 $2,127.83
11 Luis Ferreira CONGO DU MIRADOR Z ZANG 1 $1,063.91
12 Sergio Alvarez-Moya IRON MAN 111 ZANG 4 $1,063.91
13 Jack Ansems FLIERE FLUITER BWP 4 $342.09
14 Alaa Mayssara DITTORIO S 4 $342.09
15 Pierre Marie Friant URDY D'ASTREE KWPN 4 $342.09
16 Henk Van De Pol LOOYMAN Z SF 4 $342.09
17 Luciana Diniz VERTIGO DU DESERT ZANG 4 $342.09
18 Filippo Marco Bologni DIPLOMAT SF 4
19 Gonzalo Anon Suarez QLAMP D'IVRAIE SBS 4
20 Paola Amilibia PRUNELLA D'ARIEL AA 4
21 Rodrigo Giesteira Almeida KAFKA VAN DE HEFFINCK SF 4
22 Marcus Westergren ASTREE DE BURGO 4
23 Carolina Aresu Garcia Obregon VALMONT DE VIZY 5
24 Andrzej Oplatek STAKKATAN 5
25 Kyle Timm DOUBLE T OS 5
26 Hendrik-Jan Schuttert BALBOA HS ISH 5
27 Gerardo Menendez Mieres CASSINO DC KWPN 5
28 Abdullah Al Sharbatly LARRY 210 5
29 Daniel Meech CINCA 3 5
30 Ismael Garcia Roque AIRLINE R 5
31 Ignacio Astolfi Lopez DILLAN M WESTF 5
32 Ameen Elmaghraby CONRAD 123 6
33 Ellen Whitaker JACK VAN'T KATTENHEYE 8
34 Armando Trapote CONTHARGOS ROUGE BWP 8
35 Federico Fernandez DAVIDOFF 9
36 Alexander Butler DIVINE HERO (E.T.) DSP 9
37 Laura Roquet Puignero SANDI PUIGROQ SBS 9
38 Richard Howley SEAHORSE Z 9
39 Gonzalo Busca Roca INVICTUS ZANG 9
40 Joe Clayton CALLY V OS 9
41 Jose Bono Rodriguez SLIGO HARD TIMES 9
42 Hannah Akerblom CHODEC 10
43 Hilary Scott QUALOMA Z CZEWB 10
44 Lea De Coulon JORDAN VAN 'T NACHTEGALEN ZANG 10
45 Nisse Luneburg ALINA 440 BWP 12
46 Ivan Serrano-Saenz RAIN MAN HOLST 12
47 Eduardo Sanchez Navarro SICANTA 12
48 Helen Tredwell GALTUR OLDBG 12
49 Luis Sabino Goncalves DOMINKA VAN DE LUCASHOEVE 13
50 Richard Gardner CALISTO 5 SBS 14
51 Maximilian Lill CITA Z HOLST 16
52 Annika Axelsson COOPER I Z 16
53 Carmen Garcia-Torres UP AND DOWN TAME ZANG 17
54 Luis Fernandez Gil Fournier IBON SF 18
55 Roi Calvino Rabon ENJOY 22
56 Max Routledge SANDRO'S BOY Z 25
57 Felicie Bertrand VAHINE DE FAVI Ret
57 Manuel Fernandez-Saro JARLIN DE TORRES SF Ret
57 Leticia Riva Gil ESPERENZA D'ESQUELMES Ret
57 Jasmin Ranta Aho DIXON SBS Ret
57 Bruce Goodin COPAIN VDB Z Ret
57 Laurent Goffinet ATOME DES ETISSES Ret
57 Karim El Zoghby DIERETTE SF Ret
57 Wael Mahgary FEELING LUCKEY KWPN Ret
57 Saul Gutierrez Oti UTWO DE LA THIAUNAIS KWPN Ret
66 Antonia Pettersson Haggstrom CHICKFLICK K SF Eli
66 Kerry McCahill CHARLY CHAPLIN S SWB Eli