Rolex/USEF Show Jumping Ranking List

GRAN PRIX OF MOSCOW

As of October 18, 2019
Week 2019-41
9/12/2019
CSI2* MOSCOW - MOSCOW, RUS
64
9/11/2019 - 9/15/2019
1.00
Placing Rider Horse Breed Round One Round Two Jump Off Time Prize Money
1 Kristaps Neretnieks UDGI GIRL DES GY HOLST 0 0 25.48 $9,407.64
2 Chad Fellows EINDHOVEN G.H. SF 0 0 26.6 $5,701.60
3 Paul-Richard Argus RENESSIN KWPN 0 0 27.21 $4,276.20
4 Ekaterina Petrochenkova BALSANDRA 0 0 27.38 $2,850.80
5 Gunnar Klettenberg B CAPTAIN NORMAN OS 0 0 27.44 $1,710.48
6 Chad Fellows VINCI DE BEAUFOUR 0 0 27.51 $1,282.86
7 Vladamir Tuganov SUSPENS FLOREVAL SF 0 0 27.82 $855.24
8 Urmas Raag CARLOS SF 0 0 27.92 $712.70
9 Urmas Raag VAN DAMME ESHB 0 0 29.16 $570.16
10 Vladimir Beletskiy COUTURE 0 0 29.37 $570.16
11 Maria Simakhodskaya QUINTO 0 0 29.57 $285.08
12 Svetlana Toropova NILLS HOLGERSSON OLDBG 0 0 29.95 $285.08
13 Sergey Petrov LAS VEGAS 0 4 26.95 $22.80
14 Andrey Lysenko APRIORI WESTF 0 4 28.59 $22.80
15 Paul-Richard Argus PING PONG V LATVIAN 0 4 28.74 $22.80
16 Alexandr Belekhov CHAPTER 0 4 29.65 $22.80
17 Emilia Saksina BERLINI HOLST 0 5 32.19
18 Vasilisa Erastova LOLITA LOLLYPOP 0 5 32.7
19 Veronika Shchekoturova THIJS 0 5 32.98
20 Olesya Tereshchenko VICTOR 0 8 29.4
21 Gunnar Klettenberg QUEENSLAND 0 12 44.19
22 Vladamir Tuganov TULUM HANN 0 Ret
23 Gleb Tagirov ADONIS OS 4
24 Kristaps Neretnieks J'ADORE VAN'T VOORTVELD 4
25 Mikhail Safronov BARON 4
26 Andrius Petrovas GIGOLLO HOLST 4
27 Anna Dmitrieva LACONIC WESTF 4
28 Denis Belii UTRILLO MANCIAIS 4
29 Anastasiya Sherbakova CASPER SF 4
30 Sergey Petrov DARCO'S DARWIN HOLST 4
31 Veronika Shchekoturova QUINN 17 BWP 4
32 Mikhail Safronov CORVET HOLST 4
33 Vladimir Beletskiy CHAS PIK WESTF 4
34 Maarja Martinson KRAGBECH'S CELICA 4
35 Vsevolod Starikov DELINA 4
36 Ahmad Saber Hamcho CAYMAN 33 KWPN 5
37 Valeriy Shvyrov CORVINUS MZ 5
38 Dariya Trofimova CANTURINA 5
39 Anna Gromzina SERVER 6
40 Anna Shatunova DARA TRAK 6
41 Artur Bagdasaryan INDIAN JUMP 8
42 Mikhail Shemshelev QUIDAMS DIAMOND 8
43 Andrius Petrovas CLARITY WESTF 8
44 Natalia Simonia KLEN HOLST 8
45 Andrey Lysenko GASTON VAN DE HELLE TRAK 8
46 Vital Dziundzikau KOBALT VAN TER BURCHT 8
46 Ksenia Khairulina FLIPPERBOY 8
48 Okil Sobirjonov DEMILION KWPN 8
49 Anna Gromzina PIMLICO 8
50 Gairat Nazarov QUATRO JUNIOR SWB 12
51 Benas Gutkauskas NUMERO HEINRICH OLDBG 12
52 Anna Chistyakova ESKIMO 12
53 Kheiradin Nuriev KRONPRINZ LATVIAN 13
54 Maria Simakhodskaya FARDON 15
55 Feruz Abdullaev CASTAGO Ret
55 Sophia Lukina EMILIA Ret
55 Vital Dziundzikau LONDON LIFE Ret
55 Victoria Krashevich ARINJO V WESTF Ret
55 Anatoly Shishkov RADA Ret
55 Alexandr Belekhov BIVALDI HANN Ret
61 Daria Karpova DROGBA Eli
61 Ekaterina Ivanova KILLER KACZYNSKI VH KERSB Eli
61 Diana Kurochkina PLEVEN Eli
61 Mikhail Shemshelev CANTANO 23 HALFBRED Eli