Rolex/USEF Show Jumping Ranking List

GEESTEREN GRAND PRIX QUALIFIER

As of October 11, 2019
Week 2019-40
6/15/2018
CSI4* GEESTEREN - GEESTEREN, NED
62
6/14/2018 - 6/17/2018
1.34
Placing Rider Horse Breed Round One Round Two Jump Off Time Prize Money
1 Marc Houtzager STERREHOF'S BACCARAT RHEIN 0 0 32.8 $14,570.57
2 Paul Estermann CURTIS SITTE KWPN 0 0 33.24 $6,074.82
3 Jonas Vervoort TEAVANTA II C Z 0 0 34.83 $4,556.11
4 Michael Greeve TURBO Z ZANG 0 0 37.29 $3,037.41
5 Bart Bles GRAN CANYON VAN HD ZANG 4 $1,822.44
6 Gert Jan Bruggink CASPARO 26 BWP 4 $1,366.82
7 Constant Van Paesschen VENEUR D ISIGNY ZANG 4 $911.22
8 Gianni Govoni SUZIE II SF 4 $759.35
9 Marcel Marschall FENIA VAN KLAPSCHEUT HOLST 4 $607.48
10 Gilles Dunon FOU DE TOI VD KEIHOEVE 4 $607.48
11 Julia Houtzager-Kayser STERREHOF'S CAYETANO Z BWP 4 $303.74
12 Jeroen Dubbeldam ROELOFSEN HORSE TRUC GIOIA VH NEERENBOSCH ZANG 4 $303.74
13 Silvia Bazzani CHICO Z BWP 4 $96.33
14 Alonso Valdez Prado CHICHESTER 3 ZANG 4 $96.33
15 Antonio Alfonso CHIC HIN D HYRENCOURT HOLST 4 $96.33
16 Katie Dinan DOUGIE DOUGLAS BELGIAN WA 4 $96.33
17 Hans-Thorben Ruder PURE PITU ISH 4
18 Madison Goetzmann PRESTIGIOUS WESTF 4
19 Lisa Nooren VDL GROEP SABECH D'HA WESTF 4
20 Wilm Vermeir DM JACQMOTTE SF 4
21 Chantal Regter EAMELUSINA R57 SBS 4
22 Aniek Poels COOCANUSA KWPN 4
23 Lucas Porter DIAMONTE DARCO KWPN 4
24 Niklaus Rutschi CARDANO CH SHBGB 4
25 Vincent Elbers FELCIDAD CH 4
26 Arthur Gustavo Da Silva COLOSSEO 3 BWP 4
27 Jur Vrieling DAVALL OLDBG 5
28 Albert Zoer HEECHHIEM'S CANCUN VDM KWPN 8
29 Michael Jung FISCHERCHELSEA KWPN 8
30 Rikke Belinda Barker QUITHA BLUE WESTF 8
31 Gerben Morsink RAPIDASH OS 8
32 Johnny Pals WESSELINA ZANG 8
33 Jarno Van Erp AL CAPONE 8
34 Jens Van Grunsven DOMA SUE KWPN 8
35 Riccardo Pisani CHACLOT 8
36 Paulo Stewart HUNTER VAN HET INDIHOF OLDBG 8
37 Kim Hoogenraat DONATELLA L'ESPOIR BWP 8
38 Cassio Rivetti ULAHOP BOY KWPN 8
39 Kim Emmen ASCATANO Z SF 8
40 Guillaume Foutrier SPIKE VD WITHOEVE ZANG 8
41 Beezie Madden CON TAGGIO ZANG 9
42 Lisa Williams CAMPBELL OLDENBURG 10
43 Dominique Hendrickx KANNABIS VAN DE BUCXTALE HANOVERIAN 12
44 Katherine Strauss ALL IN BWP 12
45 Wilton Porter CULA LOU V 12
46 Michel Hendrix DON DIABLO HX WESTPHALIA 12
47 Doron Kuipers CHARLEY KWPN 12
48 Patrick Lemmen IDEAAL HOLST 13
49 Hendrik-Jan Schuttert BALBOA HS BWP 13
50 Fransicso Mesquita Musa SHARAPOVA IMPERIO EGIPCIO KWPN 16
51 Annelies Vorsselmans WILANDRO 3 BRAS-H 16
52 Evelyne Bussmann TAFILA D'URVILLE KWPN 16
53 Andre' Reichmann JUAN VAN'T ARKELHOF SF 16
54 Agustin Covarrubias TIPTOP DE CERAN BWP 19
55 Cara Raether Carey CEDRIC AA 19
56 Pieter Clemens HORIZON DE REGOR DUTCH WARM 21
57 Edwin Klokman QUIDOR ROSE BWP 24
58 Connor Drain CENCOLOU Ret
58 Daan Van Geel DJAM OS Ret
58 Remco Been ALLEGRO KWPN Ret
61 Dirk Demeersman KAISER 'T' 'FVD' KWPN Eli
61 Paulina Malinowska CHIRIVELL BWP Eli