Rolex/USEF Show Jumping Ranking List

FONTAINBLEAU GRAND PRIX

As of November 15, 2019
Week 2019-45
7/29/2017
CSI2* FONTAINEBLEAU - FONTAINEBLEAU, FRA
65
7/27/2017 - 7/30/2017
1.00
Placing Rider Horse Breed Round One Round Two Jump Off Time Prize Money
1 Bianca Schoenmakers DHA DHA SF 0 0 35.59 $6,524.75
2 Jerome Hurel VIAMDIOS D'AVRIL KWPN 0 0 36.39 $5,219.80
3 Edward Levy RAFALE D'HYVERNIERE SF 0 0 36.5 $3,914.85
4 Francesca Arioldi CHICLONE SF 0 0 38.16 $2,609.90
5 Florent Jeannin VALOU DU LYS WELS 0 0 38.24 $1,826.93
6 Yannick Gaillot VIABOLO DU PARK SF 0 0 38.32 $1,435.44
7 Cameron Hanley QUIREX SF 0 0 39.59 $1,043.96
8 Bruno Selva VIF DE LA FONTAINE HOLST 0 0 40.16 $782.97
9 Thibaut Bazire TENOR DE LORMAY SF 0 0 41.79 $782.97
10 Tim Stockdale DON DIEGO DE PLATA SF 0 0 42.5 $652.47
11 Ludovic Gaudin BABY LOVE SBS 0 4 35.58 $652.47
12 Pauline Charreau BALANDRO KWPN 0 4 37.74 $652.47
13 Vincent Balleux VENISE DU REVERDY 0 4 37.75 $104.39
14 Alexandre De Rothschild PENDJAB DU ROYET SF 0 8 53.16 $104.39
15 Vera Benchimol Brot CAIRON 10 SF 1 $104.39
16 Olivier Guillon ULADINE DES NAUVES WESTF 4 $104.39
17 Clement Boulanger VAYA DE LACKE SF 4 $104.39
18 Tristan Marchal SAMBUCCA SF 4
19 Daniel Neilson CIRRUS OLDBG 4
20 Steven Franks CARLOW CRUISER HOLST 4
21 Francois Xavier Boudant VERTIGE DE GALARZACS 4
22 Thomas Lambert TYCOON D'ARGENCES SF 4
23 Robert Harrison LANDLYSTES RUBINA SF 4
24 Rik Hemeryck JARVI DE SCLEF DWB 4
25 Geoffroy De Coligny TRAVIATA DU LESME BWP 4
26 Bruno Jazede EXPENSIEVE SF 4
27 Nathan Budd VARESCO DES ROSIERS KWPN 4
28 Tressy Muhr DANTINO SF 5
29 Syndie Rigaut BACARAT DE STE HERMELLE KWPN 5
30 Anouk De Ruijter DUNOVILLE V SBS 5
31 Didier Fumeaux CHICO XXXII KWPN 5
32 Romain Lavigne UNIK D AZ HOLST 6
33 Primitivo Nieves IKEN VON DER WERETHERBACH SF 6
34 Jose Thiry CABBO BWP 8
35 Letizia Malfanti DANCER CBC 8
36 Nicolas Layec TULEAR DES GREZ KWPN 8
37 Leonore Laville TANAGRA DE LA ROCHE SF 8
38 Camille Conde Ferreira PIXIES LEAM PONDI SF 8
39 Yohann Dubranle SEAHORSE Z 8
40 Raphael Goehrs VITELLIUS DES DAMES ZANG 8
41 Alexia Deveautour FOCUS DE LAUBRY SF 8
42 Berenger Oudin BIG BEN II VD BUNTE 8
43 Aurelien Leroy JACKSON SBS 8
44 Youri Trotereau PRETTY DE MESCAM BWP 8
45 Francisco Goyoaga Mollet JUNA DE LA BELLE TERRE SF 9
46 Isabelle Arapaki TONIC DE BLONDEL BWP 9
47 Allan Pacha VICKIE D'ANJOU SF 12
48 James Wilson ESKOLA M SF 12
49 Olivier Perreau VENIZIA D'AIGUILLY 12
50 Lyse Traineau Daude TYPE TOP DES LUTHIERS SF 12
51 Isabelle George STS LLOYD SF 13
52 Luis Ferreira CEGINA DU MIRADOR Z HOLST 13
53 Damien De Chambord VITI DE LONGA ZANG 16
54 Arnaud Doem CAZANOVA DE LA BOUVERIE SF 17
55 Patricia Miret HINNEKE VAN HET EELSHOF SBS 17
56 Charlotte Petit-Jean CAMOUFLAGE 24 BWP 18
57 Yfke Bourget CHEF VAN'T RUYTERSHOF Z OS 23
58 Charlotte Pietri TURBO DE VILLIERS ZANG 26
59 Anastasia Popovici START BEARN SF Eli
60 Alix Ragot VEGA O'MOULIN AA Ret
60 Alexandra Francart QUELSTAR DU VIC BILH SF Ret
60 Eugenie Angot TURQUOISE D'IVRAIE Ret
60 Roberto Arioldi BATTLE CRY 2 AA Ret
60 Marc Taupenot QUEBEC DES COTEAUX OLDBG Ret
60 Adeline Hecart VENDETTA DE COSSIGNY SF Ret