Rolex/USEF Show Jumping Ranking List

CLUNY GRAND PRIX

As of April 12, 2019
Week 2019-14
4/7/2019
CSI2* CLUNY - CLUNY, FRA
54
4/3/2019 - 4/7/2019
1.00
Placing Rider Horse Breed Round One Round Two Jump Off Time Prize Money
1 Adrien Rouchon SCALA DES CHAMPS SF 0 0 42.09 $7,127.00
2 Antoine Ermann AZUR DU VINNEBUS 0 0 42.12 $5,701.60
3 Michel Robert EMERETTE SF 0 0 42.27 $4,276.20
4 Pierre Louis Roche TELEMAQUE D'AUZOUX 0 0 42.41 $2,850.80
5 Pierre Kolly CORVALL SF 0 0 47.76 $1,995.56
6 Gregory Rulquin VERDI DES FORETS HOLST 0 4 44.41 $1,567.94
7 Ines Joly VITTO DE CARTHEREY 0 4 44.65 $1,140.32
8 Arnaud Thomas BROADWAY MARGO 0 4 45.33 $855.24
9 Lalie Saclier TESCARI'JAC 0 8 43.59 $855.24
10 Claire Fontanel VOL DE NUIT BATILLY SF 0 8 44.67 $712.70
11 Benoit Cernin VACKANDA DE LOJOU SF 4 $712.70
12 Eddy Seguin Maure ULYS DES RONDETS 4 $712.70
13 Clement Frerejacques UNDIAMS DE VARENNE 4 $228.06
14 Lea Marin QUEOPS CHATELEIR SELLE FRAN 4 $228.06
15 Sandrine Berger CALGARY XI SF 4
16 Kyle Timm DOUBLE T AES 4
17 Victoire Echelard KEBAB VAN DE DORPSHOEVE ISH 4
18 Alexis Goulet CALI DES BERGERIES 4
19 Lolita Saclier DINARD DU MAILLET SBS 4
20 Tressy Muhr FARRAH W 4
21 Mehdi Roessli VALDERAMA TAME 4
22 Simon Broillet QUE EN QUE 4
23 David Bourgeot GIN ORANGE DE MUZE 4
24 Flavien Auberson DANIEL III 5
25 Johana Cathrein ALESIA DU BOCAGE KWPN 5
26 Pascal Giboulet AMAZONE DU MOTET SF 5
27 Romain Xhemal CIESTO VD VOGELZANG Z 5
28 Jean Luc Mourier FIONAPINA COLADA 5
29 Nicolas Cizeron VICK MANCIAIS 5
30 Jean Xhemal REINE DE MAUCOURT 8
31 Xavier Vacher CAUSA FIDELIA VDR SF 8
32 Laetitia Du Couedic VENUS DU TOUNEY 8
33 Guillaume Hennequin QUINAO DE CHANDOR Z SF 8
34 Marie Etter Pellegrin ALCAZAR DU MOULIN 8
35 Brice Brassart UDDY DE VERNAY 8
36 Fabien Rulquin SPLENDERO DE DAMVIL SF 8
37 Nicolas Tayol QUEENSLAND Z SF 9
38 Lutetia Briant SLALOM DE MERE ZANG 9
39 Rodrigo Sampaio Peixoto JUMPFAX VIP SF 9
40 Farid Alejandro Hernandez Herrera AZZARO DE SION SF 9
41 Axelle Borel VIVE THE QUINE 9
42 Nicolas Bodin EMILY 12
43 Thibaud Besencon RONDINE DES SOUCHES HOLST 12
44 Helene Delhaye QUIDAMIA D SF 12
45 Julie Montginoux ROI DE CHANAY SCSL 13
46 Cyril Benet VLANDOR DU MURGER SF 13
47 Carlos Enrique Lopez Lizarazo HOOLIGAN DE LAUBRY 13
48 Alexandre Cuisiner UMBRELLA MESSIPIERRE BWP 13
49 Cyrille Curvat ARLEY DE VAYRIE SF 13
50 Jerome Maurel VARSOVIE DU THOT 14
51 Jean-Baptiste Martinot TITOUAN DES CONTES SF 17
52 Fabien Debost ASTON DE CHEVIGNY Ret
53 Vincent Feuillerac CONCARO Eli
53 Romain Ozzola SOPRANO DE TILENN HOLST Eli