The 2020 Annual Meeting Registration is now open.


Rolex/USEF Show Jumping Ranking List

CAGNES-SUR-MER GRAND PRIX

As of December 13, 2019
Week 2019-49
4/9/2017
CSI3* CAGNES-SUR-MER - CAGNES-SUR-MER, FRA
59
4/4/2017 - 4/9/2017
1.00
Placing Rider Horse Breed Round One Round Two Jump Off Time Prize Money
1 Marc Dilasser CLIFFTON BELESBAT CDE 0 0 43.67 $8,090.69
2 Olivier Robert EROS KWPN 0 0 43.93 $6,472.55
3 Timothee Anciaume AUSTRALIA BWP 0 0 44.13 $4,854.41
4 Axel Van Colen SILHOUETTE ISLAND SCSL 0 0 49.02 $3,236.27
5 Romain Potin IMPRESSARIO VD HEFFINCK OS 0 4 44.48 $2,265.39
6 Romain Lavigne PHARAON BELLE MENEE BWP 0 4 46.45 $1,779.95
7 Maelle Martin GIOVANI DE LA POMME SF 0 Ret 80.4 $1,294.51
8 Philippe Putallaz VANCOUVER IV BWP 2 $970.88
9 Lou Favede SENTIMENT DE KERSER HOLST 2 $970.88
10 Joanna Parkinson GOLDEN MAGIC C SF 2 $809.06
11 Thierry Rozier VENEZIA D'ECAUSSINNES BWP 4 $809.06
12 Felicie Bertrand ALMERIA Z SBS 4 $809.06
13 Romain Dreyfus ULTIMA QUORRADA ZANG 4 $62.63
14 Graham Lovegrove CENTOLOVE SF 4 $62.63
15 Nicolas Delmotte ILEX VP 4 $62.63
16 Jacques Helmlinger TONIC DES METS BWP 4
17 Marion Skalli RIALTO DE CHASSIGNOL SF 4
18 Joffrey Buard UNCLE AD W Z SF 5
19 Andrea Herck QUINTINUS II ZANG 5
20 Patrice Planchat UBILA DU MURGER WESTF 5
21 Lucia Le Jeune Vizzini CRACK ELLE CHAVANNAISE SF 5
22 Christoph Obernauer KLEONS ABSINTH 2 SBS 5
23 Maiju Mallat USADOR DU ROUET OLDBG 5
24 Nigel Coupe GOLVERS HILL SF 6
25 Charles Hubert Chiche GOLDEN WAVE OL ISH 8
26 Thibault Lacrevaz TOM D'RUFFOSSE SF 8
27 Max Thirouin UTOPIE VILLELONGUE SF 8
28 Gregory Cottard PEPYT DES ELFS SF 8
29 Nils Vilain REGENT DE MONTSEC SF 8
30 Benedikte Serigstad Endresen CORLANTOS SF 8
31 Baptiste Couperie SPRINT DU ROUET KWPN 8
32 Nadja Steiner CAPUERA II SF 8
33 Greg Patrick Broderick CHARMEUR OLDBG 8
34 Samy Colman SIMARA ALIA DWB 8
35 Laurent Guillet SULTAN DU CHATEAU SF 8
36 Abdelkebir Ouaddar SAPHIR DU TALUS SF 8
37 Syndie Rigaut UGOLINO DU CLOS SF 8
38 Louise Saywell DASSLER SF 8
39 Francois Xavier Boudant CIENTO KWPN 9
40 Edouard Mathe TABASCO DES CABANES TENDE KSPN 9
41 Nicholas Hochstadter TOSCANE D'AIGUILLY SF 9
42 Philippe Le Jeune RMF CADEAU DE MUZE 9
43 Harold Boisset T'OBETTY DU DOMAINE SBS 12
44 Olivier Charret SERPENTINE SF 12
45 Philippe Leoni SHANA DE KERGLENN SF 12
46 Matthias Atzmuller NARUMOL B SF 13
47 Romain Jucker TENDANCE BOISY BAVAR 13
48 Titziana Verrecchia MEDENA SF 13
49 Evie Buller CILIJA OS 14
50 Brice Grugeon TI CIAO BELLO OF COCO HOLST 15
51 Benoit Cernin UITLANDERS DU TER SF 18
52 Alexandre De Rothschild PENDJAB DU ROYET SF Eli
53 Christian Janin HENNA SF Ret
53 Vincent Bartin VINTAGE SOLOGNE BWP Ret
53 Margaux Bost FELIX BWP Ret
53 Maxime Harmegnies FOREST GUMP 29 HANN Ret
53 Cyril Bouvard TALMA DES VATYS Ret
53 Alex Rident UCELLO MASSUERE SF Ret
53 Pierre Alain Mortier JUST DO IT R SF Ret