Rolex/USEF Show Jumping Ranking List

CAGNES-SUR-MER GRAND PRIX

As of November 08, 2019
Week 2019-44
4/1/2018
CSI2* CAGNES-SUR-MER - CAGNES-SUR-MER, FRA
59
3/27/2018 - 4/1/2018
1.00
Placing Rider Horse Breed Round One Round Two Jump Off Time Prize Money
1 Raphael Goehrs VICTORIO DES FROTARDS ZANG 0 0 38.8 $7,827.17
2 Thierry Rozier VENEZIA D'ECAUSSINNES SF 0 0 40.18 $6,261.73
3 Francois Xavier Boudant STELLA LYGHT SBS 0 0 42.62 $4,696.30
4 Nicolas Delmotte ILEX VP SF 0 0 42.66 $3,130.86
5 Thibault Lacrevaz VINCY DE BEAU PRESAGE BWP 0 0 44.57 $2,191.60
6 Timothee Anciaume QUALIDO 3 SF 0 0 45.45 $1,721.97
7 Geoffroy Lecomte Lievaux THEMIS DES SARTHES HANN 0 0 48.56 $1,252.34
8 Steve Guerdat VENARD DE CERISY SF 0 4 42.38 $939.26
9 Arnaud Doem HOCUS POCUS DE MESSITERT SF 0 4 45.34 $939.26
10 Philippe Leoni JAMES BOND DU BEC 0 4 50.17 $782.71
11 Nicolas Deseuzes STELLA DE PREUILLY BWP 0 8 41.26 $782.71
12 Gitte Dahl CONAN SF 0 12 43.83 $782.71
13 Filippo Garzilli ADELSCOT 0 12 45.08 $180.62
14 Alexandre De Rothschild PENDJAB DU ROYET ASSI 0 12 58.74 $180.62
15 Benedikte Rie Truelsen CASSINA Z SF 0 12 63 $180.62
16 Wout-Jan Van Der Schans CAPETOWN ZANG 0 13 59.26
17 Nadege Janssen SEAHORSE Z 1
18 Andrea Coutinho Mendonca Nagata ISCO DE AMORANDA ZANG 4
19 Alexandre Leriche TEL ELU DE ST SIMEON 4
20 Geoffroy De Coligny SORRENTO DU PLESSIS SF 4
21 Frederic Bouvard HUGH GRANT DE MUZE SF 4
22 Felicie Bertrand CRETA LS LA SILLA BWP 4
23 Robin Muhr VENDEE DES ISLOTS CCDM 4
24 Axel Van Colen SILHOUETTE ISLAND SF 4
25 Douglas Lindelow JEZEBEL OS 4
26 Samy Colman EM ENERGIE VIVALDI DU CRANN BWP 5
27 Cyril Bouvard TRESOR DE VIRTON SF 5
28 Brice Grugeon BIKLEA SF 5
29 Geoffroy Bouret SUNSHINE DE ROY KWPN 5
30 Sophie Michiel TALISMAN SF 5
31 Romain Dreyfus URASIS DE LA MANADE DSP 8
32 Marion Trosset ILLI NOBILI SBS 8
33 Hugo Breul BUZIOS D'ECAUSSINNES BWP 8
34 Romain Lavigne PHARAON BELLE MENEE SBS 8
35 Bruno Garez TITOUAN DE CURAINE SF 8
36 Abdelkebir Ouaddar SAPHIR DU TALUS SF 8
37 Sam Ward THOMAS SF 9
38 Julien Champailler KIELEKOO VAN T ET L AES 9
39 Robinson Maupiler TCHAO DE LA ROQUE BWP 9
40 Maksymilian Wechta LA CALIDAD SF 9
41 Richard Breul UTOPIE DU NINET HOLST 9
42 Juliette Antona SETH DE ROTES AA 9
43 Yannis Gregoriades UNCLE SAM SF 10
44 Cedric Hurel ULRICKA DE BRAY SF 10
45 Philippe Lafon ICANTHAGO SF 11
46 Boris Kapp COBY 8 BWP 12
47 Wilfrid Pierrot UNSTIN DU PAYS D'AUGE HANN 12
48 Francois Bossu BOTERO DE HUS SF 13
49 Christian Janin HENNA HANN 13
50 Nils Candon VIP DES LACS BWP 14
51 Ole Kristoffer Meland CASPER S SF 17
52 Biba Maccaul CARGO KWPN 19
53 Ines Helias REVA HOY KWPN 20
54 Olivier Charret SERPENTINE SF 21
55 Maxime Pierrot BERNARD SF 23
56 Maxime Harmegnies FLORIS KWPN Ret
56 Graham Lovegrove ASCENSION LORD Ret
56 Robert Breul ARSOUILLE DU SEIGNEUR KWPN Ret
56 Gianluca Agustoni UZO VH HOBOS Z SBS Ret