Member News
Latest COVID-19 Information and Resources
As part of our effort to protect the health of our staff and comply with restrictions, we are currently operating under a flexible work plan. COVID restrictions may result in a brief delay in services, such as wait times and passport processing, however we are continuing to improve service times as restrictions are slowly lifted, while still considering the safety of our staff and members.


Rolex/USEF Show Jumping Ranking List

BOJOURISHTE WORLD CUP QUALIFIER

As announced on May 15, 2020, the Rolex/USEF Ranking List points were frozen (no aging of points for athletes or horses) as of March 20, 2020 and the plan was to restart the Ranking List on September 1, 2020. It is confirmed that the Ranking List will resume on September 1, 2020 and points will recommence aging.

As of April 09, 2021
Week 2020-42
6/14/2019
CSIO2*-W BOJOURISHTE - BOJOURISHTE, BUL
44
6/13/2019 - 6/16/2019
1.00
Placing Rider Horse Breed Round One Round Two Jump Off Time Prize Money
1 Giovanni Consorti GAREZZO MECKL 0 0 38.69 $4,133.66
2 Andrea Herck KALVARIE VAN DE ZELM 0 0 40.4 $3,306.92
3 Zsofia Vandor QUINTUS 0 0 40.57 $2,480.19
4 Aurora Bortolazzi CLINTISSIMA VAN SPALBEEK 0 4 38.81 $1,653.46
5 Damian Cojocariu HURACAN RC ZANG 0 4 39.36 $1,157.42
6 Oguz Dalmis S.I.E.C. DIAMOND FLYING 0 8 42.15 $909.40
7 Anna-Maria Papageorgiou VANIA 0 26 65.55 $661.38
8 Istvan Mate CHACRINUE HOLST 1 $496.03
9 Alexandros Fourlis GRANDEUR 1 $496.03
10 Ionut Ursache VENI VIDI VICI BWP 1 $413.36
11 Eleonora Salvatori LOLA RENNT 8 4 $413.36
12 Anna-Maria Papageorgiou LC WAIKIKI AKINO OS 4 $413.36
13 Panagiotis Koutsogiannis JOLI COEUR P KWPN 4
14 Ruslan Petkov CHACCOLINO 4
15 Istvan Mate SANGHATA 4
16 Angel Niagolov CHACCOTHAGO 4
17 Anton Datzinski BAMBY WESTFALE 4
18 Andrea Herck TROCADERO DE JARSAY HOLST WB 4
19 Ionel Bucur QUASAR SF 4
20 Samuele Maestri AZARUS DI SABUCI 4
21 Mariann Hugyecz CHACCO BOY SI 4
22 Oguz Dalmis S I E C CLICQUOT 4
23 Husnu Dinc DOWNING STREET 4
24 Ionut Ursache SPACEHOPPER KWPN 5
25 Stefano Nogara CHAMBELLA HANNO 5
26 Norbert Schumann CUP DE NOIR 8
27 Angel Niagolov CONDARCO 8
28 Monika Martini LET'S HOPE VAN HET BRUGGE OLDBG 8
29 Necmi Eren SIEC NECTAR DES ROCHES 8
30 Selini Popp BRANDY SUGAR SKB 9
31 Ionel Bucur CASSIUS S SBS 9
32 Oktay Sezek CATHY 34 9
33 Damian Cojocariu ELYK 12
34 Nikolina Makarona ARC DE TRIOMPHE KWPN 12
35 Miroslav Iliev CELESTE KWPN 12
36 Necmi Eren QUOTE ZAVAAN 12
37 Husnu Dinc ANDI ZANG 13
38 Filippo Martini di Cigala BOLSCOI DI VALLERANO 16
39 Norbert Schumann CADER VD SLAGERSHOEVE Z 16
40 Ivaylo Bonev COUNT EBONY 20
41 Deyan Balchev BABUK 24
42 Grigoris Voglis QUELLY BRIQUEDALLE Ret
43 Kaan Kizilkaplan CHARMEUR 427 SF Eli
43 Ionut Razvan Cruceru LAGERFELD Eli